Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 04:07 am UTC

KO©ARKA: Borac Nektar slavio protiv Leotara

671
Košarkaši Borac Nektara pribojavali su se meča sa trebinjskim Leotarom. Znali su da je Trebinjcima neophodna pobjeda u borbi za opstanak. Međutim, sve dileme i bojaznosti otklonjene su na parketu dvorane Borik.

Borac Nektar je pobijedio Leotar 73-53 i tako gotovo sigurno obezbjedio plasman u Ligu 8 Bosne i Hercegovine. Postoje još samo neke minimalne teoretske šanse u kojima bi Borac Nektar mogao da ostane bez Lige 8. Banjalučani su do trijumfa protiv Trebinjaca došli prije svega zahvaljujući boljoj odbrani i skok igri, 38 naspram 22 Leotarova skoka. Takođe treba izdvojiti i odlično izvođenje slobodnih bacanja Pivara koji su pogodili 20 puta iz 21. pokušaja.

Po četvrtinama je bilo: 18-12, 18-9, 16-20 i 21-12. I sam pogled na statistiku govori da je pobjednik već bio riješen nakon prvog poluvremena koji je Borac Nektar dobio 36-21. U nastavku je samo, prije svega u posljednjoj četvrtini, ta prednost još uvećana na konačnih + 20.

Najefikasniji kod Pivara bio je Rotbart sa 22 poena i 11 skokova, Zlatko Jovanović je postigao 11 poena, a Atanacković 10. Kod gostiju istakao se Marković sa 14 i Aleksić sa 9 koševa.