Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 01:13 am UTC

RUKOMET: I jedni i drugi optimisti

595
Rukometaši Borca odigrali su dva različita poluvremena protiv visočke Bosne u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH. U prvom poluvremenu su igrali katastrofalno, gubili nakon prvog dijela 17-14.

U drugom poluvremenu su u jednom trenutku okrenuli rezultat, poveli sa 4 gola razlike, ali nisu sačuvali tu prednost, pa su se morali zadovoljiti pobjedom 31-30. Pred revanš, koji će biti odigran u subotu, i jedni i drugi su optimisti. Donosimo reakcije trenera Borca i Bosne.

Ovako katastrofalno ne možemo odigrati i u revanš utakmici u Visokom. U prvom poluvremenu smo primili čak 17 golova, a naš golman Mulabdić je imao samo jednu odbranu. U drugom dijelu se i on razbranio, zaigrali smo ozbiljnije i stigli smo do minimalne pobjede. Bez obzira na skroman trijumf, vjerujem da smo bolji tim od Bosn i da ćemo u Visokom izboriti plasman na završni turnir Kupa BiH. “, rekao je nakon meča, trener Borca, Abas Arslanagić.

Bila je ovo jedna zanimljiva utakmica. Odigrali smo dobro, pokazali da smo se s pravom nadali u dobar rezultat pred polazak u Banjaluku. Sada nam predstoji revanš. Sve je otvoreno, ali smatram da pred našim navijačima možemo još bolje da odigramo i da se plasiramo na finalni turnir Kupa BiH. Ovakav tijesan rezultat garantuje veliku borbu u revanšu i poslasticu za naše navijače i sve rukometne zaljubljenike. “ izjavio je, trener Bosne iz Visokog i selektor BiH, Halid Demirović.