Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, October 18 2024 @ 04:47 am UTC

KO©ARKA: Pivari tijesno do pobjede

674
Košarkaši Borac Nektara teškom mukom stigli su do pobjede nad Grudama u 19. kolu šampionata Bosne i Hercegovine. Bilo je 79-73 u za Pivare.

Po četvrtinama je bilo 20-17, 11-20, 21-18 i 27-18. Utakmica je prelomljena u posljednjem minutu kada su domaćini zahvaljujući boljem izvođenju slobodnih bacanja stgili do desete prvenstvene pobjede. Praktično u posljednje četiri minute se igralo koš za koš. Na kraju su, ipak, prisebniji bili košakraši Borac Nektara. Ono što je svima upadalo u oči jeste da su Grude nadskakale Borac Nektar, ali bez obzira na taj podatak Pivari su, nakon trijumfa u polufinalu Kupa BiH, ponovo savladali Grude.

Kod banjalučkog tima istakli su se Atanacković sa 19, Rothbart sa 17 i Paunović sa 16 poena, s tim što je Paunović tako reći donio pobjedu svom timu. Imao je učinak 5-4 ua 2 poena i 8-8 sa linije slobodnih bacanja. Kod Gruda ®itko je postigao 21, a Zorančić 14 poena.