Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 11:21 am UTC

KO©ARKA: Ponovo minimalan poraz od Igokee Partizan

655
Košarkašima Borac Nektara ponovo je malo nedostajalo da pobijede Igokeu Partizan iz Aleksandrovca. Banjalučani su kao gosti poraženi od Aleksandrovčana 75-73 u okviru 18.kola šampionata BiH.

Cijelu utakmica Pivari su bili u rezultatskom egalu. Poslije prvog poluvremena imali su minimalno vođstvo 35-34. Međutim, u završnici, baš kao i u prvom meču u Boriku, nedostajalo je Borac Nektaru sreće tako da bodovi ostaju u Aleksandrovcu. Rezultat po četvrtinama je bio: 15-14, 19-21, 19-18 i 22-20. Dvorana Nenad Baštinac u Aleksandrovcu je, prema očekivanjima, bila ispunjena.

Najefikasniji kod Borac Nektara bio je Boris Rothbart sa 19 poena, a Zlatko Jovanović je ubacio 13 poena. U Igokei Partizan Dejan ćup je postigao 15, a Stjepan Stazić 14 poena.

Nakon ovog susreta Igokea Partizan se izjednačila s Borac Nektarom na tabeli sa 26 bodova. Banjalučani imaju i meč više.

Narednu utakmicu Borac Nektar igra u subotu 9. februara kada se u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine sastaje sa ekipom Grude.