Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 06:56 pm UTC

KO©ARKA: Budućnost očekivano nosi bodove iz Banjaluke

606
Košarkašice Mladog Krajišnika izgubile su od Budućnosti iz Podgorice 73-55 u 13. kolu regionalne WABA lige.

Međutim, Banjalučanke se nisu obrukale. Veći dio susreta su se ravnopravno nosile sa favorizovanim i kvalitetnijim protivnikom, koji je među najboljim timovima WABA lige. Nakon prve četvrtine bilo je 21-17, a već poslije prvih 20 minuta Podgoričanke su vodile i sao 10 poena razlike, 41-31.

Ipak nisu se predavale Malene pa su u 27. minuti stigle do minusa od samo tri poena, 44-47. Tada je presudilo iskustvo i kvalitet ekipe Budućnosti koja je uspjela da u posljednju četvrtinu sa prednošću od deset poena.

Do kraja susreta ta prednost je još narasla na konačnih + 18. Ipak za utjehu Banjalučankama ostaje činjenica da konačni rezultat nije ogledalo realnih dešavanja na parketu dvorane u Obilićevu.

Najefikasnije na susretu koji je pratilo svega 200 gledalaca bile su Dragoslava ®akula iz MK i Iva Perovanović iz gostujućeg tima sa po 23 poena. Najbolji index kod MK imala je ®akula 21 (23 poena, 4 skoka, 4 asistencije, 2 ukradene lopte, 4 greške).

Mladi Krajišnik trenutno se nalazi na pretposljednjoj poziciji na tabeli sa 15 bodova, odnosno, dvije pobjede i 11 poraza. Narednu utakmicu Malene u WABA ligi igraju 9. februara kada se sastaju u Zagrebu sa Medveščakom.