Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 12:15 pm UTC

KO©ARKA: Pivari deklasirali Zrinjski

648
Košarkaši Borac Nektara odigrali su, možda, i najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Pivari su, pred 400 gledalaca u dvorani Borik, pregazili Zrinjski iz Mostara 101-75.

Pobjeda je zaslužena, da ne može biti zasluženija. Do uvjerljivog trijumfa Banjalučani su stigli kolektivnom i odgovornom igrom, sjajnom odbranom i sa znatno više uhvaćenih lopti pod košem (38 skokova Borac Nektara naspram 23 skoka Zrinjskog). Poslije 28-23 u prvoj četvrtini, domaćini su ubacili u višu brzinu i već nakon prvog poluvremena imali prednost od 17 poena razlike.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, kada je dolazilo do opuštanja, to se nije desilo u meču protiv Zrinjskog. Nastavljena je raznovrsna igra izabranika Slobodana Nikolića i poslije treće četvrtine bilo je + 27 za Banjalučane.

Do kraja utakmice sve što su uspjeli da urade gosti iz Mostara jeste da za samo jedan poen umanje uvjerljivu i zasluženu pobjedu Borac Nektara.

Najbolji pojedinac utakmice bio je, Vladica Jovanović, kojem je nedostajala jedna asistencija da ostvari tripl-dabl. Jovanović je imao učinak od 22 poena (9-9 za 2 poena), 10 skokova i 9 asistencija. U Borac Nektaru istakli su se i Boris Rothbart sa 20 poena i 10 skokova, kao i Stefan Atanacković koji je ubacio takođe 20 poena, imao šut za tri poena na početku susreta nevjerovatnih 6-6, da bi kasnije malo pokvario statistiku promašivši naredna tri šuta za tri poena.

Kod Zrinjskog Ivica Petrić je bio najefikasniji sa 18 poena, a Milan Brečić je postigao 16 poena.

Za Banjalučane nema predaha. Već u u utorak, 5. februara, Borac Nektar gostuje u Aleksandrovcu, gdje se sastaje sa Igokeom Partizan.

Kada već spominjemo Igokeu Partizan, recimo da su Aleksandrovčani u ovom kolu poraženi od Gruda 87-84. Ovaj meč je interesantan i za Banjalučane jer je susret registrovan i u okviru četvrtfinala Kupa BiH. Tako su se Grude pridružile Bosni, ©irokom i Borcu na završnom turniru Kupa BiH. Ukoliko sreća pomiluje Pivare u žrijebu mogli bi u polufinalu da se sastanu sa Grudama i tako izbjegnu najbolje BH ekipe.