Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 05:42 am UTC

MALI FUDBAL: Održan 8. Svetosavski turnir

1,605
Ovog vikenda održan je 8. Svetosavski turnir u malom fudbalu za mlađe kategorije. Organizator manifestaicje bila je ©kola fudbala Džaja iz Banjaluke.

U prethodna tri dana na parketu Osnovne škole Borisav Stanković svoje umijeće pokazale su fudbalske nade iz 52 kluba iz BiH i zemalja u okruženju. Gledaoci su imali šta vidjeti, a i predstavnici brojnih klubova koji su uočili talente. Takmičenje je održano u pet uzrasnih kategorija. Najstariji su bili igrači rođeni 1991. i 92. godine, među kojima su najuspješniji bili članovi ekipe Borac Voks Varoš. Najbolji golman bio je Nikola Luburić iz Voksa i Malinović iz Lauša. Najbolji strijelac bio je đorđe Brnić.

U kategoriji igrača rođenih 1993. i 94. godine najuspješniji je bio tim ©kole fudbala Džaja Akva Viva koji je dao i najbolje pojedince ovog dijela turnira. Najbolji golman je Damjan đogatović, a igrači ®elimir Tojagiž i Sandro Dedić, dok je najefikasniji bio Srđan Glišić.

U konkurenciji fudbalera rođeni 1995. i 96. godine dominacija timova Osnovne škole Borisav Stanković čije su ekipe osvojila prva dva mjesta. Najbolji igrač je Dejan Zarić, strijelac Miloš čudić, a golman Darko Dejanović.

U dvije najmlađe uzrasne kategorije, slavila je ekipa Drim Tim iz Srpca.U kategoriji dječaka rođenih 1997. i 98. godine najbolji igrač je Borko Durunjić iz Drim Tima. Najbolji golman je Dragan Tadić iz Laktaša, dok je najbolji strijelac Ranko Babić sa 6 golova.

Najbolji igrač među najmlađim učesnicima je Vladan Janković, najbolji golman đuro Kačavenda, a strijelac Strahinja Pajčin iz ©kole fudbala čabrinović Beograd.

Ove godine turnir je organizovan najbolje do sada, jer je takmičenje raspoređeno u tri dana. Pomoć u organizaciji pružilo je Ministarstvo porodice, omladine i sporta u Vladi RS i banjalučke gradske vlasti.