Guest Users: 9

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 04:16 pm UTC

RUKOMET: Radnički Petrol pobjednik Svetosavskog turnira

606
Rukometašice beogradske ekipe Radnički Petrol pobjednice su 12. međunarodnog Svetosavskog turnira Banjaluka kup 2008. Beograđanke su tako odbranile trofej osvojen prošle godine.

U dramatičnom finalu Radnički Petrol je kao i prošle godine bio bolji od banjalučkog Borca i to tek nakon boljeg izvođenja sedmeraca. U prvom poluvremenu rezultat je bio neriješen 12-12, a izjednačena utakmica nastavljena je i drugom poluvremenu pa je nakon 60 minuta rezultat na semaforu bio 23-23.

Pobjednika su, dakle, morali odličivati sedmerci. Mnogo bolje su bile Beograđanke pa su dale 4, a primile samo 1 gol, što im je bilo dovoljno za slavlje na parketu dvorane Borik.

Najviše golova kod pobjedničkog tima dala je đorđevićeva 7, a Mitrovićeva je postigla 5 golova. Kod Borca Dragana Knežević i Kornelija Klinac su postigle po 5 golova.

U meču za treće mjesto Jedinstvo iz Tuzle je pobijedilo Petrol Bonus iz Podgorice 23-22, a u meču a peto mjesto Jadran iz Kozine je slaivo protiv domaćina Vrbas Nektara 31-25.

Za najbolje igrača turnira proglašena je Kornelija Klinac iz Borca, najbolji golman je Dragica Tatalović iz Radničkog, a najbolji strijelac Ana đurić iz Jedinstva.