Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 01:43 am UTC

RUKOMET: Borac prvi finalista Svetosavskog turnira

637
Rukometašice banjalučkog Borca prve su finalistkinje 12. Svetosavskog turnira Banjaluka kup 2008. Banjalučanke će u finalu igrati, najvjerovatnije, protiv prošlogodišnjeg pobjednika, Radničkog Petrol iz Beograda.

Krenimo redom. Borac je prvog dana turnira u svojoj grupi A ostvario dvije pobjede. Prvo su Banjalučanke slavile uvjerljivo protiv hrvatskog prvoligaša Jadrana iz Kozine 30-19. Oslabljeni Borac neigranjem Kekićeve, Babićeve i Pehićeve, koje su bolesne, do pobjede je došao tek u drugom poluvremenu, koji su dobile sa 16-7.

U drugoj utakmici ove grupe Borac je savladao Petrol Bonus iz Podgorice rezultatom 23-21. Pogled na rezultat dovoljno govori o samom meču, koji je bio neizvjestan do samog kraja. Ipak, šampionke BiH su uspjele da slome otpor neugodnih Podgoričanki i ponove uspjeh od prošle godine, plasman u finale ovog turnira.

U ovoj grupi A preostalo je da se još odigra meč Jadran – Petrol Bonus, a pobjednik će osvojiti drugo mjesto u grupi i imaće priliku da odigra meč za treće mjesto na turniru.

Pobjednika grupe B saznaćemo drugog dana turnira. Prošlogodišnji pobjednik, Radnički Petrol iz Beograda, očekivano je pobijedio tuzlansko Jedinstvo 32-25, dok je Jedinstvo prethodno bilo bolje od domaćina turnira Vrbas Nektara 27-20.

Ostalo je da se odigra još meč Radnički Petrol – Vrbas Nektar u kojem se očekuje siguran trijumf Beograđanki. Ukoliko se desi očekivan ishod ponovo ćemo gledati u finalu susret Borac – Radnički Petrol.

Subota:

BORAC – JADRAN 30-19
JEDINSTVO – VRBAS NEKTAR 27 – 20
BORAC – PETROL BONUS 23-21
RADNIčKI PETROL – JEDINSTVO 32-25

Nedjelja:

Danas program na 12. Svetosavskom turniru za rukometašice počinje u 9 časova i 30 minuta. Prvo će biti odigrane posljednje utakmice po grupama, a snage će odmjeriti Jadran – Petrol Bonus i Radnički Petrol – Vrbas Nektar.

Potom će biti odigravani mečevi za peto i treće mjesto, a veliko finale počinje u 17 časova i 30 minuta u sportskoj dvorani Borik.

Organizatori su obezbijedili prelazni pehar kao i pehare za prva tri mjesta i za fer-plej, kao i pojedinačne nagrade koje će biti dodijeljene najboljem strijelcu, golmanu i igraču turnira.