Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 16 2024 @ 09:41 am UTC

KO©ARKA: Borac Nektar na završnom turniru Kupa BiH

646
Košarkaši Borac Nektaraplasirali su se na završni turnir Kupa Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u dvorani Borik, pred oko 500 gledalaca, pobijedili Sloboda Ditu u četvrtfinalu Kupa BiH rezultatom 89-76.

Bio je ovo zaslužen trijumf. U prvoj četvrtini Rothbart je trojkom sa zvukom sirene donio vođstvo 20-18. U nastavku mnogo bolja igra Pivara. Već do kraja prvog poluvremena Pivari su povisili prednost na solidnih 12 poena prednosti. Na odmor se otišlo s vođstvom Borac Nektara 48-36.

U drugom poluvremenu nastavili su domaćini u istom ritmu U jednom trenutku su imali čak 18 poena prednosti. Međutim, onda je došlo do neshvatljivog pada kod igrača Slobodana Nikolića.

Visoka prednost se topila veoma brzo da bi četiri minute prije kraja Tuzlaci stigli do minusa od 4 poena, 72-76.

Tada je Rothbart pogodio za dva, a Velimirović potom za tri poena i sve dileme oko pobjednika bile su riješene. Borac Nektar je zabilježio zasluženu pobjedu od 89-76.

Kod Borac Nektara najviše poena dao Zlatko Jovanović 20, a Atanacković je upisao poen manje. U tuzlanskoj ekipi Matić je ubacio 27, a Ninoslav Milošević 16 poena.

Završni turnir Kupa BiH biće održan 9. i 10. februara, a mjesto održavanja biće naknadno određeno. Kasnije će biti odigrane preostale četvrtfinale utakmice poslije kojih ćemo znati sve učesnike finalnog turnira.

©to se tiče košarkaša Borac Nektara njima u subotu predstoji novi duel sa Sloboda Ditom, i to u Tuzli, u okviru šampionata BiH. Do sada su dva puta odmjerili snage i oba puta su slavili Banjalučani.