Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 10:37 am UTC

KO©ARKA: Zvezda se revanširala Banjalučankama

634
Košarkašice Mladog Krajišnika nisu ponovile uspjeh s početka sezone, kada su savladale Crvenu Zvezdu. Beograđanke su se u dvorani Obilićevo revanširale Banjalučankama za poraz kod kuće.

U okviru 11. kola Crvena Zvezda je pobijedila, reklo bi se, uvljerljivo Mladi Krajišnik 79-63. Ovo je bio deveti poraz Malenih, a crveno – bele su se učvrstile u sredini tabele. U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba. Meč su, pred 150 gledalaca, bolje otvorile gošće pa su prvu četvrtinu dobile sa 24-19.

Međutim, taj zaostatak od pet poena, košarkašice Mladog Krajišnika, su već dostigle do kraja poluvremena. Drugu četvrtinu malene su osvojile sa 18-15, pa je rezultat pred odmor između dva poluvremena bio 39-37 za Crvenu Zvezdu.

Odlučujuća je bila treća četvrtina. Ništa nije za rukom polazilo domaćim igračicama, a s druge strane Beograđanke su sve greške kažnjavale. U trećem periodu Crvena Zvezda je postigla duplo više koševa od Mladog Krajišnika, 20 naspram 10 domaćih poena.
Iako je bilo još deset minuta do kraja nismo vidjele preokret, niti uzbudljivu završnicu. Gošće su do kraja još samo i uvećale ovu prednost i trijumfovale 79-63.

Mladi Krajišnik sada ima skor od 2 pobjede i 9 poraza, a u narednom, 12.kolu, Malene se 26. januara u Celju sastaju sa Merkurom, ekipom s kojom se mogu nadigravati.

MLADI KRAJI©NIK:Rađenović 10, ®akula 28, Pilav 4, Bejtić 6, Latinović 11, Deura 0, Stojanović, Todorović, Kovačević 2, O.Stupar 0, B.Stupar 2

Najbolji index kod Mladog Krajišnika imala je, Dragoslava ®akula, 26. Očigledno je da je u ovom susretu podbacila, Aida Pilav, koja je postigla samo 4 poena, a i ostali statistički podaci su joj bili kastastrofalni.