Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 10:45 am UTC

KO©ARKA: Laka pobjeda protiv čapljine

598
Košarkaši Borac Nektara bili su uvjerljivi u 15.kolu šampionata Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u dvorani Borik pobijedili ekipu čapljina Lasta 92-66.

čapljina je u prošlom kolu pobijedila Igokeu Partizan, a da je neugodan tim pokazala je već u prvoj četvrtini meča u Banjaluci koju su dobili 23-16. Tada su se valjda trgli iz sna košarkaši domaćeg tima. Borac Nektar je zaigrao znanto bolje, onako kako najbolje zna, tako da se rezultat na semaforu veoma brzo mijenjao. Drugi period Pivari su dobili 28-12, pa se na odmor otišlo s vođstvom Borac Nektara 44-35.

U trećoj četvrtini vodila se izjednačena borba. Iako su domaći dobili ovu četvrtinu 18-16 pobjednik se još uvijek nije znao, pa se s nestrpljenjem očekivao rasplet.

Posljednja četvrtina je protekla kao druga u lepršavoj i atraktivnoj igri Banjalučana. Prednost Banjalučana je stalno rasla, do konačnih + 26, odnosno, 92-66 za Borac Nektar.

Kod Borac Nektara najefikasniji je bio Gemaljević sa 19 poena, a Velimirović je ubacio poen manje. U čapljini, Pinjuh je bio najefikasniji sa 16 poena, a po 15 su postigli Baković i Ramić.