Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 02:07 pm UTC

KO©ARKA: Očekivan poraz u ©ibeniku

691
Košarkašice Mladog Krajišnika doživjele su i osmi poraz u regionalnoj WABA ligi. Malene su, prema očekivanju, izgubile u ©ibeniku od ekipe Džoli, rezultatom 87-51.

Teško je bilo oduprijeti se vodećoj ekipi na tabeli, a ko je trenutno kvalitetnija ekipa , već je bilo evidentno nakon prve četvrtine koju su ©ibenčanke dobile 26-7. U drugom periodu Banjalučanke su se trgle, a i domaćin je smanjio gas, pa je ovaj period pripao Mladom Krajišniku 18-17. Na odmor se otišlo sa uvjerljivih 43-25.

Kao i prva četvrtina i treći period je u potpunosti pripao ekipi đoli JBS ©ibenik. ©ibenčanke su ubacile čak 17, a Banjalučanke samo 4 poena.

U posljednjem periodu domaćin se, poslije ubjedljivog vođstva, malo opustio, a u takvom odmjeru snaga Mladi Krajišnik je ravopravan rival. Međutim, i četvrta četvrtina je pripala ©ibenčankama 27-22, za konačnih 87-51.

D®OLI JBS ©IBENIK: Jelavić 13, Guneva 6, Jurić 8, Dikson 13, Tratsiak – Terglav 4, Periša 2, Lokas 6, Mišura 9, Stojanović 0, Jurčević 4, Ivanković 15, Fabri 7

MLADI KRAJI©NIK: Deura 0, Rađenović 13, ®akula 12, Pilav 10, Latinović 0, Stojanović 0, Todorović 2, Kovačević 0, O. Stupar 5, Bejtić 4, Gaković 5

Najbolji igrač utakmice sa indeksom 21 bila je, Anđa Jelavić, iz ©ibenika, a kod Mladog Krajišnika najbolji indeks, 14, imala je Milena Rađenović.