Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 11:22 am UTC

MALI FUDBAL: Monting Teslić pobjednik turnira u Boriku

1,610
Trijumfom ekipe Monting Teslić večeras je završen 32. tradicionalni turnir u malom fudbalu "Borik 2008". U veoma napetom i neizvjesnom finalu, ekipa Montinga, je tek nakon izvođenja sedmeraca savladala slovenački tim, Grafist Koper Pavlović turs, i tako došla do konačnog trijumfa i novčane nagrade od 15 hiljada KM.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 2-2. Nije sve ličilo na ovakav rasplet. Mnogo bolje su utakmicu otvorili slovenački fudbaleri koji su golovima Osredkara i Jolića poveli sa 2-0. Sredinom prvog poluvremena do daha su došli igrači Montinga, a dobru igru, u tom dijelu susreta, Monting je krunisao golom ©oše sa zvukom sirene, na isteku prvog dijela.

U nastavku potpuna ofanziva i dominacija Montinga. Redale su se prilike za ekipu iz Teslića, publika je sve više i glasnije navijala za njih. Sportska pravda je zadovoljena 5 minuta i 13 sekundi prije kraja kada je Rakić izjednačio na 2-2.

Do kraja susreta imale su obe ekipe prilika za gol, ali nije bilo promjene rezultata, pa su pobjednika 32. turnira morali da odlučuju sedmerci.

U prvoj seriji pogodili su Borojević za Monting i Mitraković za Grafist. Potom je Rajčević doveo u vođstvo Monting od 4-3, da bi potom igrač golman Brzaković odbranio sedmerac Karapetroviću. Odlučujući gol, za trijumf, postigao je Rakić.

Ovo je bila druga titula zaredom za ekipu Montinga. Drugo mjesto zauzeo Grafist Koper Pavlović turs, a treće mjesto pripalo je Argo sladoledu poslije pobjede nad Batar komercom 5-3.

Najbolji igrač turnira je Zoran Dimić iz Montinga. Najbolji strijelac je Milan Rakić takođe iz Montinga, a najbolji golman je Dalibor Varkaš iz Grafista. Inače, Varkaš zbog povrede nije branio na finalnoj utakmici.

Utakmicu je pratilo više od 2 500 gledalaca, a organizatori su izrazili nadu da će idući turnir biti još kvalitetniji i da će u banjaluku doputovati igrači malog fudbala s prostora cijele bivše Jugoslavije.