Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 12:20 pm UTC

KO©ARKA: Ništa od trofeja u Kupu RS

634
Košarkaši Borac Nektara nisu odbranili titulu u kupu Republike Srpske. Banjalučani su poraženi u Istočnom Sarajevu od Slavije rezultatom 80-76.

Objašnjenje poraza Pivari mogu tražiti u velikom broju grešaka tokom cijelog susreta, slabom izvođenju slobodnih bacanja i velikom broju ličnih grešaka i to u ranom dijelu susreta. Borac Nektar je odlično počeo meč. Sve je funkcionisalo kako je priželjkivao trener Slobodan Nikolić tako da je nakon prve četvrtine bilo 28-18 za Banjalučane.

Međutim, onda dolazi do neshvatljivog pada u igri Pivara. Sve se okrenulo na parketu i Slavija se vraća u igru. Već sredinom druge četvrtine košarkaši Slavije preuzeli su vođstvo, a Borac Nektar je tonuo sve dublje i dublje. Osim rezultatskog minusa Gemaljević je zaradio petu ličnu u 19. minuti, a Ugrehelidze je upisao treću ličnu grešku. S brojnim problemima u igri i rezultatskim minusom od 41-36, Banjalučani su otišli na odmor.

U trećoj četvrtini većinom se vodila izjednačena borba. Borac Nektar je čak uspio da i dobije ovaj period 18-16 i sa minusom od samo dva poena uđe u posljednjih deset minuta. Međutim, problemi sa ličnim greškama su se nastavili pa su Stupar i Rothbart zaradili po 4. ličnu grešku.

Posljednja četvrtina, prema očekivanjima, donijela je dramatičan finiš. Oko dvije minute prije kraja Slavija je imala + 5, ali su se trgli pivari, pa su minutu i 15 sekundi smanjili na samo poen razlike. Potom je uslijedio jedan od ključnih trenutaka. Prvo je Lerić oba puta bio precizan s linije slobodnih bacanja i povisio prednost Slavije na 77-74, da bi u sljedećm napadu, indisponirani Velimirović, promašio oba slobodna bacanja. Inače, Velimirović na ovom susretu nije pogodio nijedno slobodno bacanje.

Iskusni Lerić je, zatim, pogodio dva slobodna bacanja i rezultat na semaforu je bio 79-74 za Slaviju. Pojačanje Borac Nektara, Nemanja Paunović, je potom bio precizan sa linije slobodnih bacanja i smanjio na 79-76. Tračak nade se pojavio 30-ak sekundi prije kraja, kada su košarkaši Slavije izgubili loptu.

Međutim, jednostavno ovo nije bilo veče Pivara. Koliko su imali sreće i hrabrosti u meču sa Bosnom, toliko je ovih karakteristika nedostajalo u susretu sa Slavijom. Umjesto da, barem pogode dva poena, Vladica Jovanović je 17 sekundi prije kraja napravio ličnu grešku u napadu i tu je bio kraj svih nadanja. Gvozdenović je na kraju ubacio jedan poen za konačnih 80-76.

Najefikasniji i najkonkretniji kod Borac Nektara bio je Rothbart sa 23 poena, a Zlatko Jovanović je ubacio 15 poena. U Slaviji najviše poena postigli su Lerić 23 i Rodić 17.

Na kraju recimo da je utakmica protekla u sjajnoj atmosferi u Istočnom Sarajevu i da su domaći navijači slavili zasluženu pobjedu Slavije.