Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 10:23 pm UTC

MALI FUDBAL: Monting i Grafist u superfinalu turnira u Boriku

727
Fudbaleri Montinga iz Teslića i Grafista iz Kopra igraće u superfinalu 32. turnira u malom fudbalu „Borik 2008“ i boriće se za novčanu nagradu od 15 hiljada KM. Po prikazanom, ne samo u finalnim susretima grupa već i na cijelom turniru, igrači Montinga i Grafista zaslužili su plasman u superfinale.

Fudbaleri Montinga iz Teslića u finalu grupe A zasluženo su pobijedili Batar Komerc sa 5-2. Poveo je Batar Komerc sa 1-0, ali je onda uslijedio preokret pa su igrači iz Srbije, koji nastupaju za Monting, dali četiri gola i na odmor otišli s prednošću 4-1. U drugom poluvremenu Batar Komerc, za koji igraju većinom igrači iz Banjaluke, izvršili su zamjenu pa je na poziciju golmana stao fudbaler Stanivuković. Urodio je takav pristup plodom pa je Batar Komerc smanjio na 4-2.

Nakon toga dogodila se i jedna sporna odluka sudije koji nije označio prekršaj za Batar Komerc. To je izazvalo veliko nezadovoljstvo kod igrača Batar Komerca, ali na sreću sudija, iako je bio okružen brojnim fudbalerima, nije bio fizički napadnut.

Potom je došlo do brutalnog starta nad igračem Montinga, Dimićem, pa je njegov nastup u superfinalu pod znakom pitanja. Do kraja susreta Monting je s igračem više postigao još jedan gol, pridobio publiku na svoju stranu i zasluženo se plasirao u superfinale pobjedom od 5-2.

U finalu grupe B, iako je pobjednik riješen tek poslije izvođenja sedmeraca, znatno manje uzbuđenja na terenu. Tvrda, teška utakmica bez mnogo prilika za gol na obe strane.

U prvom poluvremenu igrači Grafista iz Kopra bili su bolji i zasluženo su, golom Miškića, stigli do vođstva od 1-0.

U drugom poluvremenu konsolidovali su se fudbaleri Argo sladoleda. Poslije nekoliko poluprilika, Petričević, je izjednačio na 1-1. Do kraja utakmice vidjeli smo po nekoliko prilika za gol, ali mreže su mirovale pa je superfinalistu odlučivalo izvođenje sedmeraca. Junakom utakmice postao je golman Grafista, Varkaš, koji je odbranio dva sedmerca i tako odveo svoj tim u superfinale.

Superfinale 32. turnira u malom fudbalu „Borik 2008“, Monting-Grafist, je na programu u četvrtak, 11. januara, a pobjednik će zaraditi 15 hiljada KM. Pije toga biće odigrani finalni susreti u konkurenciji pionira, kadeta, juniora i veterana.
  • MALI FUDBAL: Monting i Grafist u superfinalu turnira u Boriku