Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 05:09 am UTC

KO©ARKA: Polovičan učinak Borca i Vrbasa u ligi RS

553
U šampionatu Republike Srpske za košarkašice polovičan učinak banjalučkih ekipa u okviru 4.kola. Borac IEFK je pobijedio u Brčkom ekipu Brčko Distrikt rezultatom 66-55.

Po četvrtinama je bilo 13-16, 11-15, 21-20 i 10-15 u korist Borca IEFK. Banjalučanke sada imaju skor od po dvije pobjede i poraza. Borac IEFK trenutno zauzima treće mjesto na tabeli sa samo jednim bodom manje od vodeće prijedorske Mladosti.

Drugi predstavnik Banjaluke u ovoj ligi, Vrbas, doživio je poraz kod kuće od ekipe Rudara. Košarkašice Vrbasa izgubile su rezultatom 55-51, a po četvrtinama je bilo: 11-15, 12-17, 11-11, 17-12.

Vrbas je tenutno pretposljednji na tabeli, bez ijedne pobjede, što može da zabrine stručni štab i mlade košarkašice Vrbasa.

U narednom petom kolu Borac IEFK je domaćin Bijeljini, a Vrbas gostuje kod ekipe Neimarstvo Trebinje 03. Utakmice će biti odigrane 22. decembra.