Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 09:12 pm UTC

KO©ARKA: I Medvešćak bolji od MK-a

696
Košarkašice Mladog Krajišnika doživjele su i treći uzastopni poraz u regionalnoj WABA ligi. Malene su poražene u Banjaluci od Medvešćaka 87-81.

Mladi Krajišnik u ovom susretu je nastupio bez najiskusnije i najbolje košarkašice, Dragoslave ®akule, koja je prešla u poljski Lotos, što se odrazilo na početku utakmice. Gošće iz Zagreba su kažnjavale svaku grešku Malenih tako da je već nakon prve četvrtine bilo 26-11 za ekipu Medvešćaka.

Poslije pauze, između dvije četvrtine, Mladi Krajišnik je konsolidovao redove pa je drugi period pripao Banjalučankama 29-20. Na odmor se otišlo s prednošću Medvešćaka 46-40.

U drugom poluvremenu vodila s eizjednačena borba tako da je drugi dio završen neriješenim rezultatom 41-41.

Mogao je domaći tim i do rezultatskog preokreta ali nije bilo koncentracije u odsutnim trenucima. Na kraju konačnih i zasluženih 87-81 za Medvešćak.

Kod Mladog Krajišnika najefikasnija je bila Aida Pilav sa 18 poena a 16 poena postigla je Olja Stupar. Kod Zagrepčanki najviše koševa psotigla je Mirna Mazić 21 a poen manje ubacila je Ana Semren.

Poslije ovog neuspjeha Mladi Krajišnik se nalazi an sedmom mjestu sa jednom pobjedom i četiri poraza. Narednu utakmicu u WABA ligi Banjalučanke igraju prvog decembra kada gostuju u Bijelom Polju kod ekipe Jedinstva.