Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 02:31 pm UTC

KO©ARKA: Borac Nektar poražen od Igokee Partizan

633
Nakon dugo vremena pun Borik. Razlog košarkaška utakmica Borac Nektar - Igokea Partizan. Podsjetio je ovaj meč na nezaboravne duele Banajlučana i Aleksandrovčana od prije nekoliko godina.

U 5.kolu dramatičan finiš nakon kojeg je Igokea Partizan trijumfovala 110-108. Po četvrtinama je bilo: 26-24, 24-22, 20-33 i 38-31. Ključan dio susreta bila je treća četvrtina koju su Aleksandrovčani dobili sa 13 poena razlike. Međutim, uz podršku publike uspjeli su se košarkaši Borac Nektara vratiti u susret i stići 13 poena minusa na dvije minute do kraja.

Imao je Borac Nektar i posljednji napad ali je Velimirovićev šut za tri poena, šest sekundi prije kraja, bio neprecizan. Bodovi odlaze u Aleksandrovac.

Međutim, ostaće zapamćena i sporna odluka sudija koji su u posljednjoj minuti igraču banjalučkog kluba, Nikoli Djurasoviću, pokazali nesportsku ličnu.

BORAC NEKTAR: Atanacković 6, Jovanović 18, Stupar 5, Vilijams 6, Jovanović 19, Gemaljević 21, đurasović 15, Ugrekhelidze 4, Pavlović, Milinović, Velimirović 14

IGOKEA PARTIZAN: Tošić 14, ©ubara 22, Džonson 26, đurica, Vučurović 14, ćup 10, Rajt 14, đogo 8, Mijajlović 2