Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 12:31 pm UTC

Fudbaleri Borca završili nastup u Kupu BiH

670
Fudbaleri Borca već na startu su se oprostili od Kupa BiH. U posljednjem meču šesnaestine finala oni su na Gradskom stadionu doživjeli poraz od Laktaša 2-0.

Do trijumfa gosti iz Laktaša stigli su u drugom poluvremenu. Igrao se 46. minut kada je Gošić po lijevoj strani proigrao đorića, čije je udarac zaustavila stativa. Na odbijenu loptu natrčao je Inđić i sproveo je u mrežu nemoćnog Marčetića, 0:1. Fudbaleri Borca već na startu su se oprostili od Kupa BiH. U posljednjem meču šesnaestine finala oni su na Gradskom stadionu doživjeli poraz od Laktaša 2-0.

Do trijumfa gosti iz Laktaša stigli su u drugom poluvremenu. Igrao se 46. minut kada je Gošić po lijevoj strani proigrao đorića, čije je udarac zaustavila stativa. Na odbijenu loptu natrčao je Inđić i sproveo je u mrežu nemoćnog Marčetića, 0:1.

U 64. minutu Inđić je sa desne strane uputio upotrebljiv centaršut kojeg je u 0:2 pretvorio Sekulić. I prije i poslije golova bilo je prilika na jednoj i na drugoj strani. Laktaši su u 17. minutu mogli postići pogodak, ali je pokušaj Gošića završio pored lijeve stative golmana Borca.

Sedam minuta kasnije Z. Deket je iz povoljno situacije pokušao da lobuje Mrkobradu, ali je sve ostalo samo na pokušaju.

Kapiten Banjolučana, Jandrić, dobro je gađao iz slobodnjaka u 67. minutu, a lopta je fijuknula pokraj desne stative. Posljednju šansu da barem ublaže poraz domaći su imali u 73. minutu, kada je Kremenović bio neprecizan.

šest minuta prije kraja Gošić je mogao postići treći pogodak za Laktaše, kada je iz povoljne sizuacije šutirao pokraj gola.

Strijelci: 0:1 Inđić (46), 0:2 Sekulić (64), stadion: Gradski, gledalaca: 700, sudija: Novo Panić (Doboj), pomoćnici: Dragan Bojanić (Bijeljina) i Nikica Tomas (Drinovci), delegat: Enver Mahmutbegović (®ivinice), žuti kartoni: Kolarov, Puzigaća (Borac), Mirković (Laktaši).

Igrač utakmice: đorđe Inđić (Laktaši) 7,5.

Borac: Marčetić 6, Petrić 6, đurić 6 (od 49. Kremenović 5,5), Puzigaća 6, Z. Deket 6, Jandrić 6, Kolarov 5,5, G. Deket 5,5, Trivković 5 (od 66. Petrović -), Damjanović 5 (od 75. O. Vranješ -), S. Vranješ 6. Trener: Milomir Odović.

Laktaši: Mrkobrada 7, Inđić 7,5, Gošić 6,5, ćorić (od 23. Trivić 5,5), Mirković 6, Ujić 6,5, Marinović 7, Bajić 6, ćirković 5,5 (od 46. Tešić 7), đorić 7 (od 74. Toljagić -), Sekulić 7. Trener: Milomir Odović.