RUKOMET: Pobjedom završena slovenačka turneja

Rukometaši Borca m:tel pobjedom su okončali mini-turneju po Sloveniji, slavivši protiv Kaštele sa sigurnih 32:23. Uvodni dio susreta protekao je u izjednačenoj igri, pa je tako u finišu prvog poluvremena na semaforu pisalo 11:11. Ipak, naš tim je do isteka 30. minuta napravio seriju 4:1, te sa "plus tri" otišao na odmor.

U prvim minutama drugog poluvremena "crveno-plavi" su održavali tri do četiri gola prednosti, a onda su, pri rezultatu 24:20 "vezali" šest golova, pri tom ne primivši nijedan, za velikih 30:20.

U tim trenucima šef stručnog štaba Dragan Marković šansu je pružio i mlađim igračima, koji su ukazanu priliku maksimalno i iskoristili.
Za Borac m:tel nema odmora pošto ga već od utorka očekuje učešće na šestom "Banja Luka Kupu 2011".

Borac m:tel 32 (15)-Kaštela 23 (12)

DVORANA: Srednjoškolskog centra Krško. Gledalaca: 50. Sudije: Tomaž Voglar, Luka ©ebek (Krško). Sedmerci: Borac m:tel 2 (2), Kaštela 3 (1). Isključenja: Borac m:tel 6 minuta, Kaštela -. .

BORAC m:tel: Blažević (10 odbrana, 2 sedmerca), Ljubišić (1 odbrana), Haseljić (6 odbrana), Obradović 3, Sabljić, Panić 3, Stojanović 3 (1), Mikić 2, Mandić 2, ©ubara 1 (1), Radulović 2, Karačić, Trivundža 4, ćelić, đukić 12, Vranješ. Trener: Dragan Marković.

KA©TELA: Pepur, D. Bujas, Markota, Dželalija 1, ©evo 2, Topić 2, Krokar 5, Musvlin, Babić 1, M. Bujas 4, Bosnić, Jukić 2, Rajnić 2, Družijanić, Vukić, Nenadić 4.

Nakon startne pobjede u Sloveniji, naš tim je doživio neuspjeh u okršaju sa Trimo Trebnjem - 28:32. Uvodnih petnaestak minuta proteklo je u izjednačenoj igri, tako da nijedna ekipa nije uspjela da se rezultatski "odlijepi". Nakon 8:8, Slovenci su serijom 3:0 stigli do osjetnije prednosti, Borac m:tel je izjednačio na 13:13, a do odmora Trimo je ponovo steklo "plus tri" - 16:13.

Slovenački tim je u uvodnim minutama drugog poluvremena imao četiri gola viška (18:14, 19:15), ali su izabranici Dragana Markovića imali odgovor, te su uspjeli da još jednom poravnaju (20:20). Ipak, sastav iz Trebnje se ponovo "odlijepio", prvo na 24:21, a zatim i na 29:24, što je bila nedosižna prednost za Banjalučane.

Trimo Trebnje 32 (16)-Borac m:tel 28 (13)

DVORANA: Srednjoškolskog centra Krško. Gledalaca: 50. Sudije: Luka ©ebek, Boštjan Lindič (Krško). Sedmerci: Trimo Trebnje 1 (1), Borac m:tel 2 (2). Isključenja: Trimo Trebnje 8, Borac m:tel 4 minuta.

TRIMO TREBNJE: Imperl, Ferlin, Saje, Brana, Korelec 1, Rojc 8, A. Ratajec, Slube 4, Zarabec 4, Paladin 4, Sušin 5, B. Radelj, M. Radelj 1, Florjančič 1, R. Ratajec, Grandovec, Kopina 3, Udovič 1, Murčehajič, Skol, Rokavec.

BORAC m:tel: Blažević (2 odbrane), Ljubišić (9 odbrana), Haseljić, ©ubara, Karačić 2, Mikić 2, Panić, Radulović, Vranješ 3, Sabljić 5, Trivundža 3, ćelić, Obradović 4, đukić 5, Stojanović 4 (2), Mandić. Trener: Dragan Marković.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rukometaši Borca m:tel uspješno su započeli turneju po Sloveniji, pošto su u prvom ispitu savladali Krško rezultatom 27:25. Već od prvog minuta naš tim je zagospodario terenom, te vrlo brzo došao do osjetnije prednosti 7:3. Izabranici Dragana Markovića nastavili su u istom ritmu, pa su u finišu prvog dijela imali i "plus sedam" (11:4).

Ipak, domaćin se nije predavao, do odlaska na odmor smanjio je na 9:11, nakon čega su "crveno-plavi" opet dodali gas i otišli na 15:11, a nedugo zatim i 20:13. Do kraja meča Banjalučani su kontrolisali igru i rezultat, a sve što su igrači Krškog uspjeli da urade je da ublaže poraz. Borac m:tel je u Sloveniji lišen usluga Gorana Garića i Igora Rađenovića, koji će karijere nastaviti u ©vedskoj, odnosno Italiji.

Krško 25 (9)-Borac m:tel 27 (11)

DVORANA: Srednjoškolskog centra Krško. Gledalaca: 50. Sudije: Aleš Gorenc, Luka ©ebek (Krško). Sedmerci: Krško 4 (3), Borac m:tel 4 (3). Isključenja: Krško -, Borac m:tel 10 minuta.

KR©KO: Jelovčan, Miklavčič 1, Jazbec 2, Klepej 2, Knez 3, Lazovič 2, Dražetič, Drugovič 1, Pfajfar 5, Kodrič 1, Drnovšek, Kukavica 4, čanžar 3, Koprivc 1, Kastelic. Trener: Uroš ©erbec.

BORAC m:tel: Blažević (5 odbrana, 1 sedmerac), Ljubišić (4 odbrane), Haseljić (1 odbrana), ©ubara, Karačić 4, Mikić 2, Panić 3, Radulović, Vranješ 1, Sabljić 2, Trivundža 4, ćelić, Obradović, đukić 7 (1), Stojanović 4 (2), Mandić. Trener: Dragan Marković.