FUDBAL: Seniori čestitali rodjendan, mladji poraženi u finalu turnira u Tešnju

Fudbaleri Borca uveličali su proslavu 40 godina postojanja Progresa i tom prilikom je odigran prijateljski meč ova dva kluba u Kneževu. Rezultat meča bio je u drugom planu, a oko 350 gledalaca imalo je zadovoljstvo da na djelu vidi prvaka BiH i učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona. Meč je završen neriješeno 1:1, a u vođstvo su došli "crveno-plavi" u 78. minutu preko Branislava Krunića, dok je domaćinu izjednačenje donio Miljan Budić već u sljedećem napadu. Slobodan Starčević, pomoćni trener, koji je vodio ekipu u ovom meču, izveo ja skoro najjači sastav, a nisu igrali jedino Dragoslav Stakić i Srđan Grahovac.

"Fudbalski klub Progres osnovan je 1971. i prva iskustva u njemu stekli su neki ugledni građani Republike Srpske, kao što su vlasnik i direktor 'Nezavisnih novina' ®eljko Kopanja i doktor Milorad Stanišić", rekao je Ranko Glamočić, predsjednik kluba iz Kneževa/Skender Vakufa.

Da je Borac uvijek rado viđen gost u Kneževu/Skender Vakufu, pokazalo se i ovaj put i svi prisutni su velikim aplauzom dočekali fudbalere iz grada na Vrbasu.

"Veoma nam je drago što je Borac upriličio našu proslavu. ®elim im mnogo uspjeha u narednoj sezoni i nadam se da će odbraniti titulu prvaka", izjavio je Glamočić.

Domaćin je, pored rođendana, proslavio i plasman u Regionalnu ligu Zapad, što je veliki uspjeh fudbalere iz Kneževa/Skender Vakufa. čestitke Progresu stizale su sa svih strana, a između ostalih, čestitali su Milorad Dodik, predsjednik RS, Aleksandar Džombić, predsjednik Vlade RS, i Nada Tešanović, ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi RS.

Dok je prvi tim igrao u Kneževu/Skender Vakufu, igrači koji su do sada imali manju minutažu nastupili su na turniru u Tešnju. Pod vođstvom Zvezdana Cvetkovića, šefa struke, "crveno-plavi" su u polufinalu, igranom u subotu, savladali domaćina TO©K rezultatom 3:0. Golove za Borac postigli su Saša Kajkut i Boris Savić, dok je prvi gol djelo Omahića, koji je zatresao sopstvenu mrežu. Već u prvom meču nakon povratka u klub Kajkut je postigao pogodak, što svakako može da raduje sve u Borcu

"Kajkut je i zvanično potpisao ugovor sa Borcem. Prema riječima trenera, pružio je veoma dobru partiju i možemo da budemo zadovoljni", rekao je Darko Ljubojević, sportski direktor banjalučke ekipe.

Pored Kajkuta, u ekipu se nakon povrede leđa vratio i Marko Maksimović, koji je odigrao jedno poluvreme meča sa TO©K-om.

"Potpuno se oporavio, ali još nije spreman za najveće napore. Odigrao je veoma dobro, a poznavajući Marka, veoma brzo će biti spreman za ozbiljne napore i biće pojačanje za našu ekipu", izjavio je Ljubojević.

Pored Borca i domaćina na turniru, učestvuju još i Sloga iz Doboja i Zvijezda iz Gradačca. Sloga je u drugom polufinalu savladala Zvijezdu rezultatom 2:0 i juče je igrala finale sa Borcem. Za treće mjesto borili su se Zvijezda i TO©K.

2 godine trajaće saradnja između Saše Kajkuta i Borca nakon što je u subotu i zvanično potpisan ugovor.

Iako je prethodnih dana pisano da Duško Stajić napušta Borac, od toga, po svemu sudeći, nema ništa, jer Darko Ljubojević demantuje da je stigla ponuda.

"Stajić se nije javljao sa prijedlozima i ponudama, tako da je to čista spekulacija. Za sada se niti jedan klub nije javio i tek kada neko pošalje neku ponudu, onda možemo da razgovaramo", kazao je Ljubojević.

U posljednje vrijeme kao pojačanja Borca spominju se Sead Bučan i Aldin Džafić.

"Dovešćemo još jednog igrača i radi se o napadaču. Bučan je kvalitetan igrač i bio bi idealna zamjena za Darka Maletića", nije želio ići u detalje Darko Ljubojević.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fudbaleri Borca pred oko 300 gledalaca poraženi su nakon penala od Sloge iz Doboja u finalu turnira koji se proteklog vikenda održao u Tešnju (2:4).

Banjalučani su nastupili u dosta šarenom sastavu, a od fudbalera koji su igrali kvalifikacije za Ligu šampiona nastupio je samo Srđan Grahovac. I pored toga šampion BiH je poveo u 27. minutu preko Petra Kunića, a izjednačenje Dobojlijama donio je Borislav Lukić minut prije odlaska na odmor. Do kraja meča mreže Siniše Marčetića i Nikole Trogrlića više se nisu tresle.

Pobjednik turnira odlučen je nakon izvođenja jedanaesteraca, a jedini strijelac za "crveno-plave" bio je Duško Sakan. Za pobjedničku ekipu precizni sa bijele tačke bili su Lukić, Milan Knežević i Goran Gavrić.

Domaćin turnira bio je TO©K, koji je osvojio treće mjesto, pošto je bio bolji od Zvijezde iz Gradačca s 3:0. Zvijezda je na turnir uskočila umijesto ®eljezničara, a nastupila je u juniorskom sastavu.