RUKOMET: Borcu kup

Rukoemtaši Borac Mtel-a drugi put u istoriji kluba osvojili su Kup BiH. U finalu su u prekrasnom ambijentu pobijedili su Izviđač MI Grupu 28-22. Ključan je bio početak drugog poluvremena kada se razbranio Blažević. Prosto je zaključao svoj gol. Izviđač nije postigao gol 12 minuta, a Borac je serijom 7-0 otišao na plus 8. Tu razliku, Borac je bez većih problema sačuvao do kraja susreta za veliko slavlje na tribinama ali i parketu.

Ambijent je bio fantastičan. Podršku Borcu nakon dugo vremena dali su i Lešinari. Napravili su sjajan štimung i uveličali ovo slavlje. Ovo bi trebalo da bude uvod u današnji dan kada se nadamo da će i fudbaleri Borca osvojiti šampionsku titulu u BiH.

Blažević koji je na kraju imao 21 odbranu proglašen je za najboljeg golmana finalnog turnira Kupa BiH. Mikić je sa 7 golova najbolji strijelac finala. U ekipi Izviđača Malinović je bio najefikasniji sa 5 golova. On je proglašen i za najboljeg rukometaša finalnog turnira.

BORAC M TEL-IZVIđAč MI GRUPA 28-22 (15-13)

BORAC M TEL: Blažević 21 odbrana, Mlaić, Garić, Pucarević 1, Sabljić 3, Panić 5, Prskalo, Halilbegović 4, Dejanović, Mikić 7, Trkulja, Vranješ 2, ©ubara, Karačić 1, Radulović 1,

IZVIđAč MI GRUPA: Miličević, Malinović 5, Zeljić 3, Herceg 2, Matić 3, čolak, Burić, Boras 3, Grbavac 1, Bumbak, Bošnjak, Ilić 2, Džeba 2, Eres, Milas, Burić