Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 05:29 am UTC

FUDBAL: Sve bliži tituli

667
Fudbaleri banjalučkog Borca srušili su u nedjelju još jednom tradiciju ove sezone. Izabranici trenera Vlade Jagodića u sedmom gostovanju kod Zrinjskog uspjeli su osvojiti prvi bod i tako napraviti novi korak ka tituli šampiona Bosne i Hercegovine. Utakmica, koju je pratilo oko 3.500 gledalaca, od čega i stotinak gostujućih navijača, okončana je bez pobjednika i pogodaka, rezultatom 0:0. Bila je to dosta blijeda nogometna predstava na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru. Domaćini su u prvih 20 minuta imali tek blagu inicijativu, ali je kompletan susret ipak protekao bez ozbiljnijih prilika na obje strane. Izdvaja se lijepa akcija koju su domaći izveli u osmoj minuti, ali je Levani Kutalija loše šutirao.

Samir Duro rezultat je pokušao promijeniti u 11. minuti šutom iz velike udaljenosti, no reprezentativni golman Asmir Avdukić istakao se bravuroznom intervencijom. Zaprijetili su domaći i u 31. minuti preko Tonija Markića, dok je Borac najbolju priliku imao četiri minute prije odlaska na odmor. Duško Stajić uputio je odličan centaršut u centar šesnaesterca Mostaraca, međutim niko ni od gostujućih ni od domaćih igrača nije dirao loptu, te je ona završila u gol autu.

Slična slika na terenu bila je i u nastavku utakmice. Igralo se većinom na sredini terena, a jedino je Duro bio nešto konkretniji. Snažno je šutirao u 48. minuti, no njegov je udarac poprilično lako ukrotio Avdukić uhvativši loptu.

Jagodić kaže da je moglo i bolje, ali najbitnije je da Borac nije poražen.

"Ulog je veliki. Trebalo nam je malo preciznosti i smirenosti u nekim situacijama da bismo postigli gol, ali šta je tu je. Ono što je bitnije je da već šesti meč nismo primili gol. Ove sezone smo se, izgleda, pretplatili na rekorde, ali to nije toliko ni bitno, jer imamo cilj od kojeg nećemo odustati i on je najvažniji", kazao je Vlado Jagodić, trener Borca.

Bez pogodaka završena je i jučerašnja utakmica u Istočnom Sarajevu, gdje su bodove u komšijskom derbiju podijelili Slavija i Olimpic (0:0). Duel hercegovačkih ekipa ©irokog Brijega i Leotara, igran na stadionu „Pecara“, završen je trijumfom domaćih 3:1. Strijelci za ©iroki bili su kapiten Dalibor ©ilić iz jedanesterca, zatim Goran Zakarića i Vagner. Utješni pogodak za Trebinjce postigao je Duško Vranešević.

Rezultati utakmica 22. kola, nedjelja: Zrinjski - Borac 0:0, Slavija - Olimpic 0:0, ©iroki Brijeg - Leotar 3:1, subota: Sloboda - Budućnost 1:0, Sarajevo - Rudar 5:1, Velež - Travnik 1:0, Drina - ®eljezničar 0:2, čelik - Zvijezda 4:1.

Parovi 23. kola (23. april): ©iroki Brijeg - Sloboda, Leotar - Drina, ®eljezničar - Velež, Travnik - čelik, Zvijezda - Slavija, Olimpik - Sarajevo, Rudar Prijedor - Zrinjski, Borac - Budućnost.

1. Borac 22 14 6 2 27:9 48

2. ®eljezničar 22 13 2 7 37:16 41

3. Sarajevo 22 11 5 6 34:21 38

4. ©iroki 22 11 1 10 41:38 34

5. Sloboda 22 10 4 8 21:19 34

6. Olimpic 22 10 4 8 21:23 34

7. Travnik 22 10 2 10 36:28 32