Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 10:23 pm UTC

FUDBAL: Vranješ za pobjedu

620
Nakon uzbudljive završnice i dvije vezane trojke Nemanje Vranješa u posljednjih pola minuta Borac Nektar došao je do pobjede nad čapljinom u trećem kolu Lige šest BiH za košarkaše. Domaći košarkaši dobro su otvorili utakmicu, ali su gosti iz čapljine preuzeli inicijativu i prvu dionicu okončali u svoju korist. U drugoj četvrtini imali su 12 poena prednosti, a na poluvrijeme su otišli s plus 11. Nakon odmora košarkaši Borac Nektara prave seriju od 9:0 i smanjuju razliku na minus tri poena. Međutim, do tada raspoloženi Rimac petom trojkom vraća prednost čapljine na 53:59, što su mu bili posljednji poeni na ovom meču.

Međutim, Banjolučani pojačavaju gas i stižu do izjednačenja - 59:59, u 27. minutu. Uslijedila je egal igra sve do posljednjeg minuta kada na scenu stupa Vranješ i donosi trijum Borcu.

- Nismo se još uigrali s obzirom na to da smo nova ekipa, s tri nova imena. Trebaće nam još vremena da se uigramo. Imali smo slab pritup utakmici i tek u drugom poluvremenu smo pokazali više želje, ali i bolju igru - rekao je trener Borac Nektara, Drago Karalić.

Borac Nektar – čapljina 90:85

(20:26, 24:29, 25:12, 21:18)

Dvorana: "Borik", gledalaca: 400, sudije: Ademir Zurapović (Tuzla), Haris Bijedić, Hariz Bilić (Sarajevo).

Borac Nektar: Tošić 18, Trikić 1, Vranješ 26, Kostadinović, ©turanović, Jagodić 17, Simonović 9, Albijanić 8, Pavlović, Lončar, Kovačević 7, Josipović 4. Trener: Drago Karalić.

čapljina: Blažević, Rimac 24, Lerić 8, Brkić 15, Jurković, Galić 14, Matić 3, Jelčić, Fekete 10, Pelkić 11, Petrić. Trener: Hrvoje Vlašić.