FUDBAL: Maletić za drugu proljećnu pobjedu

Banjalučki Borac je na proljećnoj premijeri pred svojim navijačima stigao do teške, ali zaslužene pobjede nad Drinom iz Zvornika 1-0. Po veoma hladnom vremenu i teškom terenu za igru Borac je upisao pobjedu i povećao prednost u odnosu na prve pratioce. ®eljezničar ima 7 a Sarajevo osam bodova manje od Borca. Trenutak odluke desio se u 62. minuti kada je mladi Grahovac uposlio najboljeg pojedinca ove utakmice Darka Maletića koji i na drugoj uzastopnoj utakmici postiže pogodak. Trijumf jesenjg šampiona mogao je da bude i uvjerljiviji, ali svoj dan jednostavno nije imao napadač i pojačanje Rade Veljović. Bivši fudbaler Kluža propustio je nekoliko izgldnih prilika, a dvije najveće u prvom poluvremenu. Prvo je nakon pokušaja loba pogodio prečku, a onda nije uspio ni da realizuje penal koji je sam izborio. Iako su i ostali prvotimci Borca pokazali neefikasnost u banjalučkom klubu moraju da budu zadovoljni sa nova tri boda. Utakmicu je pratilo ooko hiljadu gledalaca.

Gradski stadion u Banjaluci. Strijelci: 1:0 Maletić (62). ®uti kartoni: Veljović, Raspudić (Borac), Mitrović, Jeremić, Jaranović, Muminović (Drina). Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo).

BORAC: Avdukić, Raspudić, čorić, Stakić, Benović, Krunić, Medžedović (od 61. minuta Grahovac), Maletić, Stajić, Nikolić (od 84. Vidaković), Veljović (od 63. Sakan). Trener: Vlado Jagodić.

DRINA: Maksimović, Jeremić, I. Lazarević, Mitrović, Mihajlović, čulum, Ležajić (od 72. Muminović), Savanović, Ninić (od 84. đerić), N. Lazarević (od 64. Milojević), Jaranović. Trener: Darko Vojvodić.