RUKOMET: Borcu derbi i drugo mjesto na tabeli

Rukometaši Borac m:tela slavili su u derbiju posljednjeg kola jesenjeg dijela šampionata Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u fantastičnoj atmosferi u dvorani Borik savladali ekipu Izviđača iz Ljubuškog, 27:26. Ovim trijumfom, crveno plavi su osvojili drugo mjesto na kraju prvog dijela šampionata. Mario Blažević, četiri sekunde prije kraja zaustavio je udarac Marka Matića i slavlje u Boriku moglo je da počne. Borac m:tel savladao je izuzetno jaku i čvrtsu ekipu Izviđača 27:26.

Gosti su bolje počeli meč, već u 8. minutu imali su plus 3, 5:2. Izviđač je imao rezultatsku prednost do 23 minuta, kada domaćini drugi put na utakmici dolaze do izjednačenje, 10:10. Prvo vođstvo banjalučana bilježimo u 26 minutu, 12:11, da bi se gosti u finišu bolje snašli i na odmor otišli sa golom viška, 14:13.

U drugom dijelu prava drama na parketu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu. četiri minute prije, banjalučani su imali plus dav, ali su gosti brzo izjednačili. Mikić je postigao 27 gol za domaćina, a već opisanom reakcijom Marija Blaževića, bodovi su ostali u Boriku.

U domaćem sastavu istakli su se Karačić i Mikić sa po 6 golova, Melić je postigao 4, a golman Dejanović je upisao 8 odbrana.
Na drugoj strani, Boras je postigao 7, Matić 6, a Malinović 5 golova. Golman Bumbak je imao 12 odbrana.

Borac je jesen završio sa samo jednim porazom od sarajevske Bosne. Sarajlije su i jesenji šampioni sa tri boda više od Borca, a Izviđač je treći sa 6 bodova zaostatka za Bosnom.

BORAC M TEL: Blažević 6 odbrana, Malić, Garić, Pucarević, Panić 2, Prskalo 1, Halilbegović 3, Kulenović, Dejanović 8 odbrana, Mikić 6, Trkulja, Sabljić 2, Vranješ 1, Karačić 6, Ilić, Melić 4

IZVIđAč: Burić 4 odbrane, Bumbak 12 odbrana, Miličević, Malinović 5, Zeljić 2, Herceg 1, Matić 6, čolak, Boras 7, Zadro, Bošnjak, Džeba, Grbavac, Lovrinović 1, Gruičić 2, Burić 1,