FUDBAL: Borac završio nastup u evrokupovima

Fudbaleri banjalučkog Borca završili su svoju evropsku priču. Banjalučani su odigrali neriješeno sa Lozanom 1-1 u revanšu drugog pretkola Lige Evrope a s obzirom da su ©vajcarci slavili u provm meču 1-0 dalje ide Lozana. I to zasluženo jer se u revanšu pokazala kao iskusnija ekipa, kao tim koji zna kako do naredne runde takmičenja. Pred punim tribinama Gradskog stadiona Borac je krenuo ofanzivno, onako kako se i očekivalo. U 6. minuti stvorila se mogućnost za opasan kontranapad. Vukelja je asistirao za Mikića koji nije najbolje prihvatio loptu pa nije ni ugrozio švajcarskog golmana Favrea. Borac je agresivno igrao petnaestak minuta a onda su gosti došli do daha i polako preuzimali kontrolu igre.

U 29. minuti prvi šut Lozane. Njihov sinoć najbolji igrač Ru šutira preko gola. ©est minuta kasnje druga i posljednja suvisla akcija Borca. Sakan je u šesnaestercu gostiju došao do lopte ali je izblokiran. Nkaon toga sijevaju prilike pred golom Avdukića.

Ru je i 36. minuti pogodio prečku, potom je Meoli sa 5-6 metara glavom šutirao pored gola, a Ru je u 41. minuti ponovo dobro šutirao ali je odlično intervenisao Avdukić. Na odmor se otišlo sa 0-0 koji su Borcu i dalje davali nadu da može do trećeg pretkola.

Ali, u nastavku preslikana slika sa kraja prvog poluvremena. Već u 47. minuti 100% šansa za Lozanu ali šut Karupta brani Avdukić. Uveo je Marić u igru i Nikolića, umjesto Jandrića, ali se nije mnogo toga mijenjalo u igri crveno-plavih. Lozana je bila staloženija, konkretnija i u 65. minuti došla je do vođstva. Grešku odbrane Borca iskoristio je Ru za 0-1.

Tada je već bilo jasno da će Borac u drugom pretkolu završiti evropsku priču ali je Vukelja u 69. minuti ponovo podgrijao nadu. Dobra akcija Banjalučana koju golom kruniše Vukelja za 1-1. Igrala se 69. minuta.

Iako se tada očekivao pritisak Borca, toga nije bilo. Borac je nastavio sa stihijskim napadima, dugim ubacivanjima koja ništa dobrog nisu donijela, nastavljene su i brojne greške u primopredaji lopte, nije bilo tečnosti u igri, kao ni kreativnosti.... Sve što je Borac uspio da uradi je da preko Sreće u 88. minuti još jednom priprijeti ali je ostalo 1-1. Utakmicu je prilikom završio Steble. Pogodio je stativu u 90.minuti i dobio gromoglasan aplauz sa zapadne tribine.

Nakon utakmice trener Borca Zoran Marić rekao je da je zadovoljan igrom, borbenošću svojih igrača koji su prema njegovom mišljenju dali maksimum. On je najavio dolazak još nekih pojačanja, prije svega od veznog reda pa ka napadu, koja bi trebalo jošđ više da poboljšaju igru. Marić je optimista i vjeruje da ovaj tim Borca kada se uigra da će igrati važnu ulogu u Premijer ligi BiH.

Publika je bila sjajna. Na renoviranom Gradskom stadionu okupilo se 7 hiljada gledalaca. Nije bilo niti jednog incidenta, a navijači su, kao uvijek, pjesmom pomagali svoje igrače. Medjutim, ovaj put švajvarski drugoligaš Lozana je bio bolji i apsolutno zasluženo stigao do trećeg pretkola i utakmice sa danskim Randersom.

BORAC - LOZANA 1-1

Stadion: Gradski u Banja Luci. Sudija: Strijelci: 0:1 - Roux (65), 1:1 - Vukelja (69). ®uti kartoni: Stančeski, Trivunović (BOR). Celestini, Stadelmann (LAU)

BORAC: Avdukić, Benović, Vukelja, Raspudić, Muminović, Sakan /od 74. Srećo/, Mikić, Jandrić (c) /od 52. Nikolić/, ®arić, Trivunović, Stančeski. Trener: Zoran Marić.

LAUSANNE: Favre, Katz /od 74. Buntschu/, Silvio, Roux, Steuble, Borges /od 46. Stadelmann/, Meoli, Celestini (c), Carrupt /od 64. Avanzini/, Marazzi, Sonnerat. Trener: Martin Rueda.