Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 01:34 pm UTC

FUDBAL: Poraz u Mostaru

723
Fudbaleri Borca poraženi su u Mostaru od Zrinjskog 3-0 u 21.kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Banjalučani su ovim porazom ispustili lidersku poziciju na tabeli. ®eljezničar ima isti broj bodova kao Banjalučani, ali ima bolju gol razliku. U prvom poluvremenu Borac se znalački branio. Domaćini su tri puta ozbiljnije priprijetili, a vrijedi izdvojiti šut Dragičevića u 4. minuti ali je lopta otišla preko gola. Još su pokušavali Zadro, Kordić 2 puta i ®uržinov, ali bez uspjeha. Borac niti jednom nije ozbiljnije priprijetio Mostarcima.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena pokušavaju i jedni i drugi. Prvo Borčev Stevanović, a potom i Zadro ali rezultat je i dalje 0-0. Dobru šansu imao je Vukelja u 62. minuti, na asistenciju Stevanovića, ali se napadač Borca obrukao. Ključni trenutak utakmice desio se u 67. minuti. Ubacio je ®uržinov, a Kordić je postigao vodeći gol za Zrinjski.

Potom je još jednom priprijetio Vukelja, ali lopta je otišla pored gola da bi Zrinjski u 81. minuti razriješio sve dileme oko pobjednika. Još jednom se Kordić upisao u listu strijelaca.

Ovo je bilo veče Kordića. Igrač Zrinjskog u 89. minuti i treći put zatresao je mrežu Borca i tako svom timu donio zasluženu pobjedu, a Borcu gubitak liderske pozicije na tabeli. Borcu je ovo bio šesti poraz u Premijer ligi BiH.

Banjalučani i dalje imaju 41 bod, koliko i ®eljezničar, koji ima bolju gol razliku od Banjalučana. Treći je ©iroki Brijeg sa 37 bodova, a četvrti Zrinjski sa 35 bodova.

U narednom kolu Borac je, sljedećeg vikenda, domaćin ekipi Slavije iz Istočnog Sarajeva.

ZRINJSKI: Hadžić, ©unjić, Marković (Sušić), Ivanković, Zadro, ®uržinov, Afedzi, Stojanović, Dragičević, ®ižović, Kordić (Pehar)

BORAC: Milinović, Stupar, Trivunović, ćorić, ®arić, Jandrić, Stevanović, Grahovac (Kajkut), Stančeski, Petrović (Savić), Vukelja