Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 06:04 am UTC

FUDBAL: Remi kao pobjeda

681
Fudbaleri banjalučkog Borca vedrih lica dočekaće revanš utakmicu polufinala Kupa BiH jer su u srijedu u prvom duelu sa Slavijom od 0:2 stigli na 2:2. Slavija je bila mnogo jača i opasnija u prvom poluvremenu, a pored nekoliko dobrih prilika u 37. minutu nije uspjela čak ni da iskoristi jedanaesterac. Tačnije, Miloš Milinović je odlično reagovao i zaustavio šut Branka Bakovića. Imali su domaći dosta prilika da konačno zatresu mrežu Borca, ali nedostajala je koncetracija u završnici i na odmor se otišlo bez pogodaka.

I u drugo poluvrijeme Slavije je ušla punom snagom, ali ovaj put inicijativa je imala efekat. Tekao je 53. minut kada je Vlastimir Jovanović odlično uposlio Bakovića koji je postigao gol i donekle se iskupio za kiks sa bijele tačke.

Neiskorištene šanse domaći su zaboravili kada su poveli 2:0. U 74. minutu novu "loptu sa očima" Jovanovića primio je đorđe Tadić koji je oboren u šesnaestercu i sudija Danijel Pajić opet je dosudio penal. Ovaj put loptu je namjestio i pogodio kapiten Bojan Regoje.

Zadovoljni navijači Slavije trljali su ruke jer je njihov klub imao dobru prednost za revanš meč, ali tako nisu mislili gosti iz Banjaluke.

Kada su se navijači spremali da napuste stadion SRC "Slavija", uslijedio je šok. Prvo je u 87. minutu Ljubiša Vukelja načeo mrežu domaćina, a nepun minut kasnije na 2:2 je izjednačio Leonid ćorić. Revanš meč igra se 14. aprila u Banjaluci. Istog dana biće odigran i revanš između ®eljezničara i Zrinjskog, a prednost nakon prvog meča odigranog u utorak uveče imaju Sarajlije (3:1).

Slavija - Borac 2

Strijelci: 1:0 Baković u 53, 2:0 Regoje u 74. iz jedanaesterca, 2:1 Vukelja u 87, 2:2 ćorić u 88. minutu. Stadion: SRC "Slavija" u Istočnom Sarajevu. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7. Gledalaca: 600. ®uti kartoni: Kutalija, Jovanović, Simić (Slavija), Trivunović (Borac).

SLAVIJA: Lučić 5,5, Regoje 6, Benović 6,5, Simić 6,5, Tadić 7, ©ćepanović 6,5, Todorović 7, Jovanović 7,5 (od 75. minuta Stanić -, od 83. minuta I. Radovanović -) Baković 6,5 (od 79. minuta Perišić -), Kutalija 6,5, Stanković 6. Trener: Milomir Odović.

BORAC: Milinović 7, Stupar 6, ®arić 6,5, ćorić 7, Trivunović 6,5, Vukobratović 6,5 (od 75. minuta Stančeski -), Grahovac - (od 18. minuta Sakan 7), Stanić 6 (od 69. minuta Jandrić -), Kajkut 6,5, Vukelja 7, Stevanović 7,5. Trener: Zoran Marić.

Igrač utakmice: Vlastimir Jovanović (Slavija) 7.

Napomena: Tekst preuzet iz Nezavisnih novina
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kada su fudbaleri Slavije već počeli da proslavljuju pobjedu u prvoj utakmivi Kupa BiH, lider Premijer lige, banjolučki Borac, samo za dva minuta s dva pogotka preokrenuo je rezultat i sada u revanš susret ulazi s prednošću, rezultatskom, ali i psihološkom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćina. U 14. minuta ©ćepanović je šutirao u donji lijevi ugao, a Milinović je paradom izbacio loptu, sve je to dobro pratio Baković, ali nije uspio da je ugura u mrežu. Igrao se 22. minut kada su domaćini izveli brz kontpanapad. Simić je pronašao Kutaliju, ali njegov udarac sa 14 metara iskosa sa desne strane Milinović ponovo brani. U 29. minutu Jovanović je oprobao udarac, ali je to bilo nedovoljno jako da bi se ugrozila gostujuća mreža. U 37. minutu Benović, ©ćepanović i Kutalija odigrali su akciju iz fudbalskih udžbenika, a Vule Trivunović na nepropisan način zaustavlja mladog gruzijskog reprezentativca. Najstrožu kaznu izveo je Branko Baković gađajući desni ugao, ali Milinović panterskim skokom brani taj pokušaj. U 45. minutu Goran Simić sa 12 metara već je matirao Milinovića, ali Trivunović s gol-linije izbacuje loptu u polje.

U 53. minutu Jovanović je ubacio sa desne strane, a Baković sa šest metara u letu glavom sprovodi loptu u mrežu. U 75. minutu ćorić ruši Tadića, Pajić ponovo pokazuje na bijelu tačku, a Regoje je siguran realizator za 2:0. U samom finišu utakmice Stevanović je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Vukelja se najbolje snašao i glavom proslijedio loptu u mrežu. Domaćin se nije još snašao od šoka, a gosti postižu još jedan pogodak. Ponovo Stevanović iz slobodnog udarca šalje loptu na peterac, a ćorić pogađa za 2:2.

SLAVIJA - BORAC 2:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Baković (54), 2:0 Regoje (75, penal), 2:1 Vukelja (87), 2:2 ćorić (89), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 500, sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7, pomoćnici: ®eljko Marić (Doboj) i Stevo Perić (Bijeljina), delegat: Božo Vidović (Zenica), žuti kartoni: Kutalija, Jovanović, Simić (Slavija), Trivunović (Borac).

Igrač utakmice: Miroslav Stevanović (Borac) 7,5.

Slavija: Lučić 6, Regoje 7, Benović 7,5, Simić 7, Tadić 7,5, ©ćepanović 7,5, Todorović 7,5, Jovanović 7,5 (od 76. Stanić (od 83. I. Radovanović), Baković 7,5 (od 80. Perišić -), Kutalija 7,5, Stanković 7. Trener: Milomir Odović.

Borac: Milinović 7, Stupar 6,5 ®arić 6,5, ćorić 6,5, Trivunović 6,5, Vukobratović 6 (od 76. Stančevski -), Grahovac - (od 21. Sakan 6), Stanić 6,5 (od 70. Jandrić -), Kajkut 6,5, Vukelja 6, Stevanović 7,5. Trener: Zoran Marić.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa