FUDBAL:Poraz od Viđev lođa

Fudbaleri Borca poraženi su u posljednjoj, šestoj, provjeri na pripremama u Antaliji. Bolji od banjalučkog premijerligaša bio je poljski Viđev Lođ (1:3). Strijelci za poljski tim, pred oko 150 gledalaca na igralištu "Golden siti" u Antaliji, bili su Gazelak u 15. minutu, đurić u 40. i Prozi petnestak minuta prije kraja meča. Jedini gol za "crveno-plave" djelo je Saše Kajkuta u 36. minutu meča.

"Još nisam zadovoljan rezultatima koje postižemo na terenu pa je zato rano govoriti o eventualnoj prvoj postavi. Ekipa kao što je Borac mora da se bori. Kad počnemo da se borimo za bodove, vidjećemo koliko smo napravili", rekao je Zoran Marić, šef stručnog štaba, i dodao:

"Imam trinaest imena u opticaju. Vule Trivunović, Bojan Puzigaća, Draško ®arić, Srđan Grahovac, Sreten Stanić, Ljubiša Vukelja, Perica Stančeski... Još ne možemo reći ko će da igra protiv Laktaša na startu porljećnog dela Premijer lige."

Laktaši će na Gradski stadion 27. februara doći po bodove koji im znače opstanak. Pobjedu u prvom dijelu sezone Borac će kod kuće morati da opravda.

"Svi imaju pravo da se nadaju. Siguran sam da nećemo izgubiti od komšija. Moram istaći da je proces stvaranja ekipe mukotrpan, imamo veliki broj novih igrača. Može se reći da je ovo nova ekipa, ali od Laktaša sigurno nećemo izgubiti", jasan je Marić i dodao da s tri golmana ulazi u prvenstvo:

"To smo rešili. Tri golmana s kojima ulazimo u prvenstvo su: Milinović, Sušac i Knežević."

Rezultat: Borac - Lođ 1:3. Za Borac su igrali: Sušac, Stupar, Damjanović, Trivunović, Puzigaća, Grahovac, Vukobratović, Stevanović, Stančeski, Vukelja, Kajkut. Još su igrali: ćorić, ®arić, Sakan, Jandrić, Petrović, Stanić, Savić, Bojić. Trener: Zoran Marić.

Viđev Lođ: Bartoš, Vodcijek, Darvidas, Marčik, Krizostof, Midaugas, Sebastijan, Gazelak, đurić, Zuzu, Prozi. Još su igrali: Vlazov, Fernando, Ukukah, Benjuk, Mihal. Trener: Marek Zub.

Napomena: Tekst preuzet iz Nezavisnih novina

Fudbaleri Borca doživjeli su i treći poraz na pripremama u Antaliji, završivši ciklus prijateljskih utakmica u Turskoj sa skorom od dvije pobjede, jednim remijem i tri poraza. Ovaj put bolji od izabranika trenera Zorana Marića bio je poljski drugoligaš Viđev Lođ (1:3).

Lider poljskog drugoligaškog karavana došao je u vođstvo u 18. minutu, poslije kornera, kada je najviši u skoku bio G. Pjotr, poslavši loptu iza leđa Sušca. Banjolučani su izjednačili u 37. minutu. Bila je to brza kontra Borca koju je poveo Vule Trivunović, uposlivši Vukelju, koji se maestralno oslobodio dva igrača Lođa, asistiravši Kajkutu, kome nije bilo teško da poravna rezultat. Međutim, radost fudbalera u crveno-plavim dresovima trajala je samo tri minuta. Velibor đurić, nekadašnji igrač Zrinjskog, majstorski je iz voleja s ivice šesnaesterca skinuo paučinu s Borčevog gola. Bio je to pogodak za TV špice. U nastavku susreta viđena je ravnopravna utakmica, a priliku za izjednačenje propustio je Kajkut, kada na centaršut Stančevskog glavom šalje loptu pored lijeve stative Balkoša. Kazna je vrlo brzo uslijedila, kada je dobru akciju Poljaka trećim pogotkom za svoj tim krunisao Prizoi. Posljednju priliku na utakmici imao je ponovo Kajkut, na asistenciju Bojića, ali promjene rezultata nije bilo.

- Izgubili smo, ali nismo toliko loše izgledali na terenu kako to možda rezultat pokazuje. Za razliku od Poljaka, koji su u završnoj fazi priprema, mi tek sada treba da se posvetimo taktičko-tehničkim elementima. Do premijere s Laktašima ima još dvije nedjelje i siguran sam da će do tada ekipa izgledati mnogo bolje - istakao je Stojan Malbašić, pomoćni trener Borca.

Ekspedicija Banjolučana iz Turske za najveći grad Republike Srpske kreće u utorak, a oko 17 časova imaju let na relaciji Istanbul - Beograd. Do početka proljećnog dijela sezone Borac će odigrati još jednu utakmicu, i to u subotu, koja će ujedno biti i generalna proba, a ime protivnika još uvijek nije poznato.

BORAC - VIđEV LOđ 1:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 G. Pjotr (18), 1:1 Kajkut (36) 1:2 đurić (40), 1:3 Prizoi (70) stadion: Hotela "Gold Siti" u Antaliji, gledalaca: 150, sudija: Hakan Guš (Turska)

Borac: Sušac, Stupar, Damjanović, Trivunović, Puzigaća, Grahovac, Vukobratović, Stevanović, Stančevski, Vukelja, Kajkut. Još su igrali: ćorić, ®arić, Sakan, Jandrić, Petrović, Stanić, Bojić. Trener: Zoran Marić.

Lođ: Balkoš, Vojcirk, Dardigas, Mackin, Krizistov, ©midauskas, Sevasijan, G. Pjotr, đurić, Paraiba, Prizoi. Još su igrali: V. Pjotr, Fernando, Jaroslav, Mišal. Trener: Marek Zuk.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa