Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 02:28 pm UTC

FUDBAL: Pobijeđen i Olimpik

578
Ko će biti šampion prvog dijela Premijer lige biće poznato tek poslije posljednjih 90 minuta, a da bude tako pobrinuli su se fudbaleri Borca, koji su zabilježili gostujuću pobjedu u Sarajevu savladavši Olimpik (1:2). Na taj način izabranici trenera Velimira Stojnića imaće priliku da u duelu sa Sarajevom kapitalizuju sve ono što su dobro uradili tokom jeseni. Pobjeda nad bordo timom i sve sem trijumfa ©irokog Brijega u gostima nad Zrinjskim garantovalo bi da "crveno-plavi" prezime na prvoj poziciji.

Prvih 45 minuta igre proteklo je u terenskoj inicijativi Olimpika, ali nekoliko dobrih prilika domaćin nije uspio pretvoriti u pogodak, pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom, a sve bitno desilo se u nastavku susreta.

Igrao se 47. minut kada je Subašić prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a Ristić glavom s pet-šest metara pogađa lijevi ugao gola Starčevića za 1:0.

Dobru igru Borca nagovijestio je mladi Nemanja Bilbija, ali njegov udarac glavom u 56. minutu zaustavila je prečka Adilovićevog gola. Izjednačenje je uslijedilo u 66. minutu, kada je Nemanja Damjanović ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a ispred Bilbije nespretno je reagovao Suljević i pospremio loptu u vlastitu mrežu. Potpuni preokret na "Grbavici" izrežirao je, a ko bi drugi nego Bilbija, kada je poslije centaršuta Kajkuta glavom sa 10 metara pogodio lijevi gornji ugao gola Olimpika. U sudijskoj nadokandi imali su domaćini šansu za izjednačenje, ali je udarac Rajevića završio na stativi.

OLIMPIK - BORAC 1:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Ristić (47), 1:1 Suljević (66, autogol), 1:2 Bilbija (83), stadion: "Grbavica", gledalaca: 500, sudija: Novo Panić (Doboj) 7, pomoćnici: Jasmin Smajić (Tuzla) i Toni Bandić (Grude), delegat: Lazo Martinović (čapljina), žuti kartoni: Jokić, Pelak, Suljević, Nasteski (Olimpik), Stančevski, Stupar, Babić, Starčević (Borac).

Igrač utakmice: Nemanja Bilbija (Borac) 7,5.

Olimpik: Adilović 5,5, Suljević 5,5, Subašić 6, Ješe 6, Kolarov 6, Gavarić 6,5 (od 85. Pehilj -), Jokić 6,5(od 85. Velagić -), Pelak 6, Ristić 7,5 (od 64. Nasteski -), Rajović 6,5, Spalević 6,5. Trener: Edin Prljača.

Borac: Starčević 7, Stupar 7, N. Damjanović 7, ćorić 7, Petrić 7, Markić 7, Stančevski 6,5 (od 57. Babić 7), Kajkut 7, Maksimović 7, Vranješ 7, Bilbija 7,5 (od 89. Perić -). Trener: Velimir Stojnić.

Takmičarska komisija FSBiH utakmice posljednjeg jesenjeg, 15. kola pomjerila je sa subote za nedjelju, 29. novembra, a razlog tome jesu bajramski praznici (subota), što znači da će svih osam duela biti odigrano istog dana.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa