FUDBAL: Borac slavio protiv Veleža

Fudbaleri Borca vratili su se na lidersku poziciju na tabeli Premijer lige Bosne i Herecgovine. Borac je apsolutno zasluženo savladao mostarski Velež 2-0 u 13.kolu Premijer lige Bosne i Herecgovine. Borac je odigrao odli;no protiv Mostaraca, posebno u drugom poluvremenu. U prvom dijelu Borac je imao nekoliko prilika, a najbolju šansu prije vodećeg gola imao je Ljubojević koji je u 22. minuti pogodio prečku. Kajkut je imao nekoliko poluprilika, na[ao se u nekoliko izglednih situacija ali je u nekoliko slučajeva bio sebičan.

Prvi gol Borac je postigao u 44. minuti. Strijelac je bio Stojan Vranješ koji je precizno šutirao, a i golman Veleža Hadžidžulbić bio je nesmotren.

U provm poluvremenu i Velež je imao jednu dobru šansu kada je Osmanagić u 25.minuti dobro šutirao ali je odbranio Starčević.

U nastavku još bolja igra Borca koji je odigrao mozda i najboljih 45 minuta u ovoj sezoni. Istina, drugo poluvrijeme počelo je prečkom gostiju, koju je pogodio Jovanović, ali je to bilo i sve od Mostaraca. Od tada su dominantni crveno-plavi.

U 57. minuti poništen je čist gol Nemanje Bilbije zbog ofsajd pozicije. Nastavio je Borac sa napadima, a u 68. minuti bilježimo i drugi gol Banjalučana. Na pravom mjestu našao se Kajkut i pogodio za konačnih 2-0.

Do kraja utakmice Borac je mogao i da uveća prednost, da do vrha napuni mrežu Veleža, ali se napadači nisu najbolje snašli u pojedinim situacijama. Najbolju priliku imao je Bilbija koji je izbio sam pred golmana Veleža, ali nije postigao gol. U identičnoj situaicji bio je i Perić ali je i njegov šut skinuo golman Veleža. Najbolji pojedinac Veleža ubjedljivo je bio golman Hadžiđulbić koji je odbranio sijaset prilika crveno-plavih i tako spriječio uvjerljiviji trijumf Borca.

Trener Borca, Velimir Stojnić:

-Bila je ovo odlična utakmica po veoma teškom terenu. Drago mi je što su se moji momci izdigli iz trenutne situacije. Pod velikim smo pritiskom i mi i igrači i navijači oko osvajanja prvog mjesta. Pružili smo odličnu igru i ponovo smo prvi.-

Meč je odigran po prohladnom vremenu i skliskom terenu pred oko 6-7 hiljada gledalaca. Navijači su još jednom napravili sjajnu atmosferu a posebno početkom drugog dijela kada je Istočna tribina prosto gorila od baklji. Sve to pratio je i transparent: FUDBAL BEZ BAKLJI - KAO SEKS BEZ ORGAZMA

Borac nakon današnjih mečeva 13.kola ima 28 bodova i nalazi se na čelu tabele sa 2 boda više od ©irokog Birjega koji sutra igra protiv Zrinjskog u Mostaru. Velež je treći sa 23 boda.

Naredni meč Banjalučani igraju 21. novembra kada gostuju Olimpiku.