MALE OLIMPIJSKE IGRE: Rezultati odbojkaškog takmičenja za osnovce

Detaljno smo Vam opisali rezultate finalnih košarkaških turnira na Malim olimpijskim igrama. Sada Vam donosimo rezultate sa finala odbojkaškog takmičenja za osnovce. Domaćin takmičenja u odbojci bila je Osnovna škola Vuk Karadžić iz Bijeljine. Kod djevojčica prvo mjesto pripalo je O© Sveti Sava iz Rogatice koje su u finalu bile bolje od O© Obudovac 2-1 u setovima. U susrsetu za treće mjesto O© Sveti Sava iz Ljubinja pobijedila je sa 2-1 istoimenu školu iz Zvornika.

Kod dječaka najbolja je bila O© Petar Kočić iz Nove Topole koja je u finalu slavila protiv O© Holandija iz Slatine sa 2-1. U meču za treće mjesto O© Sutjeska iz Modriče savladala je sa 2-1 O© Ivo Knez od Semberije iz Bijeljine.

Za najbolju igračicu proglašena je Tijana Mićović iz Rogatice, a za najboljeg igrača Dragan Jovanović iz Nove Topole. Miloš Dedić iz Slatine (6.razred) bio najmlađi učesnik, a dobio je nagradu za najborbenijeg takmičara.

Zaista je bilo lijepo vidjeti oko 180 takmičarki i takmičara kako se bore za svaku loptu, a posebno interesantne su bile finalne utakmice. Nema sumnje da je ovo takmičenje pun pogodak ministarstva, a nadam se da će većina ovih mladih ljudi krenuti stazama sporta.“ izjavio je za Blic pomoćnik direktora O© Vuk Karadžić iz Bijeljine, Ratko Popović.