Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 01:18 pm UTC

FUDBAL: Naprijed pobijedio Lauš

790
Derbi meč 20. kola Regionalne lige, Grupa Zapad, između Lauša i Naprijed Horizonta, završen je minimalnom pobjedom (1:0) kluba iz Obilićeva, ali prema tvrdnji trenera domaćih, Miladina Matića, njegovoj ekipi nije dosuđen čist penal. - Utakmica je bila fer i korektna s obje strane, ali mislim da sudijska trojka, s Gojkom Crnobrnjom iz Banje Luke na čelu, nije dorasla da vodi ovakav derbi. Smatram da je glavni arbitar imao neujednačen kriterijum tokom svih 90 minuta. Najbolji dokaz za to jeste detalj iz 82. minuta, kada nije svirao čist penal za moju ekipu. Radovanlija je u protivničkom petercu predribilao Ljubibratića, a potom i golmana Petrića. Kada se spremao da šutira u praznu mrežu, Petrić ga je srušio. Po svim pravilima fudbalske igre takav start se sankcioniše kao najstroža kazna. Međutim, pištaljka Crnobrnje, na našu veliku žalost, ostala je nijema - kazao je Matić.

Trener Lauša smatra da su gosti imali suđenje 60:40 u svoju korist.

- Već od prvog minuta vidjelo se da glavni arbitar neće dijeliti pravdu. Bio bi presrećan kada bi moj tim na strani imao bar približno suđenje. Nama ova utakmica nije značila ništa. Prvi smo u fer-pleju u ovom rangu takmičenja i zaista ne vidim razloga zašto se Gojko Crnobrnja opredijelio na ovaj nesportski način dijeljenja pravde - kazao je Matić.

LAU© - NAPRIJED HORIZONT 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 ®ivković (23), stadion: Lauša, gledalaca: 150, sudija: Gojko Crnobrnja (Banja Luka) 7, pomoćnici: đorđe Guzijan i Brane đurđević (obojica iz Banje Luke), delegat: Milorad Mrđa (Prijedor), žuti karton: Lakić, Jorgić (Lauš), ®ivković, Lazić (Naprijed Horizont).

Igrač utakmice: Mirando Petrić (Naprijed Horizont) 8.

Lauš: Malešvić 6, Cunjak 6, Moconja 6, Bošnjak 6, Lakić 5, Jorgić 6, Stanković 5 (od 68. ©ešić -), Radovanlija 6, Bogojević 5, Prtija 6, đukanović 5. Trener: Miladin matićć.

Naprijed Horizont: Petrić 8, Ljubibratić 6, ćosović 7, Mihajlović 7, Lakić 6, Dragišić 7, Zubović 7, Lazić 7, Tadić 7, Vranješ 6 (od 70. Vuković -), ®ivković 7. Trener: Miroslav Stanić.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa.