KO©ARKA: Poraz od Igokee Partizan

Košarkaši Borac Nektara poraženi su od Igokee Partizan 66-79 u 9.kolu Lige 8 Bosne i Hercegovine. Utakmicu je pratilo oko 1500 gledalaca. Pobjeda Aleksandrovčana nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Igokea Partizan vodila je cijelim tokom susreta i na kraju ostvarila trijumf.

Već na početku susreta gosti su došli do vođstva koje je nakon prvih 10 minuta iznosilo 13-20. Pobjednik je odlučen u drugoj četvrtini. Aleksandrovčani su vodili i sa 15 poena prednosti, a na odmor se otišlo sa vođstvom Igokee Partizan 30-41.

Početkom treće četvrtine najbolja igra Pivara. Bolja odbrana, angažovanija i borbenija igra uticali su odmah na rezultat. Veoma brzo Borac Nektar je smanjio na 38-44. Tada su domaćini imali i napad, ali je Krisp promašio trojku. Veoma brzo Igokea Partizan se rezultatski odlijepila i pred posljednju četvrtinu vodila sa 50-61.

U posljednjoj četvrtini nije bilo uzbuđenja tako da je Igokea Partizan mirno privela utakmicu kraju i slavila sa 66-79.

Interesantno je da je Borac Nektar nastupio kompletan, iako je dan ranije najavljeno da zbog povreda neće igrati Krisp i Milinović, a zbog bolesti Fekete. Međutim, svi su se našli u sastavu, ali ni to nije pomoglo da se dođe do trijumfa.

Borac Nektar je imao slabo šutersko veče. Za 3 poena pogodili su 2 puta iz 12 pokušaja, alobodna bacanja 10 od 18, a za 2 poena 25 puta su bili precizni iz 43 pokušaja. Veoma bitan je bio i skok koji je prema očekivanjima bio jača strana Igokei. Aleksandrovčani su imali 32 skoka u odnosu na 25 Borčevih.

U Borac Nektaru sjajnu partiju pružio je Peterkin koji je postigao 32 poena i odlično se nosio sa centrima Igokee. Ostali igrači, izuzev Feketea, su podbacili.U Igokei Partizan Vuksanović je imao još jedno odlično veče sa 29 poena, a MekKaskil je postigao 18 koševa.

Borac Nektar nakon devet kola ima 4 pobjede i 5 poraza. Banjalučanima preostaje velika borba za to četvrto mjesto koje vodi u plej of. S obzirom da je Sloboda Dita savladala Zrinjski HT Mostar, i Banjalučani i Tuzlaci imaju po 13 bodova. U narednom kolu Pivari gostuju u Trebinju kod Leotara.

BORAC NEKTAR – IGOKEA PARTIZAN 66-79

13-20, 17-21, 20-20, 16-18

BORAC NEKTAR: Adamović 7, Fekete 8, Peterkin 32, Palalić 2, đurasović 4, Krisp 2, Pavlović 2, Milinović, đuranović 7, Josipović 2, Kostadinović

IGOKEA PARTIZAN: Kestl 7, Vuksanović 29, Bocka 3, MekKaskil 18, đurica 3, đerasimović 6, Tejlor 8, Mićić 3, Bilanović, Mišanović 2, Kovačević, Matić