Guest Users: 9

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 03:40 pm UTC

KUGLANJE: Dupla kruna Metalmaksu

629
Kuglaši Metalmaks Elnosa ponovili su uspjeh ostvaren prošle godine, odbranivši duplu krunu. Poslije ubjedljivo osvojenog šampionata, odličnu formu potvrdili su i u Kupu BiH, prigrabivši na završnom turniru u Gradišci još jedan pehar. Banjalučani su u finalu bili bolji od Laktaša Kosig d.o. s uvjerljivih 7:1. Prije toga, u polufinalu, s tim rezultatom deklasirali su sarajevski ®eljezničar, dok su Laktaši do finala stigli poslije trijumfa nad Međugorje Brotnjom (6:2). Meč za treće mjesto između ®eljezničara i Brotnja nije ni odigran, jer se ekipa iz Međugorja nije pojavila, pa su Sarajlije službenim rezultatom slavile 8:0.

- Iako su vremenski uslovi za igranje bili veoma teški, pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Oba meča odradili smo rutinski, sasvim zasluženo na kraju osvojivši duplu krunu, pokazavši da smo u ovom trenutku bez premca na kuglaškim stazama u BiH - rekao je Boris Novaković, jedan od najiskusnijih kuglaša Metalmaks Elnosa.

Najbolji pojedinac Metalmaks Elnosa prvog dana takmičenja bio je upravo Boris Novaković sa 647 oborenih čunjeva, dok je njegov klupski kolega Davor Kalat oborio 630. Drugog dana, Novaković je sakupio 583 čunja, dok je Kalat finale završio sa 623 oborena drvca.

Rezultati, finale: Metalmaks Elnos - Laktaši Kosig d.o. 7:1 (3521:3461), meč za treće mjesto: ®eljezničar -Međugorje Brotnjo 8:0 (službenim rezultatom), polufinale: Metalmaks Elnos - ®eljezničar 7:1 (3603:3415), Laktaši Kodig d.o. - Međugorje Brotnjo 6:2 (3434:3368).

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa