KO©ARKA: Borac savladao Bosnu

Košarkaši banjalučkog Borac Nektara savladali su večeras u Banjaluci u 5. kolu Lige 8 sarajevsku Bosnu 86-84. Nevjerovatna utakmica u Boriku. Ishod kojem se malo ko nadao. Bosna je u Banjaluku stigla kao apsolutni favorit, ali to nije opravdala na parketu.

Banjalučani su odigrali utakmicu sezone i napravili najveću senzaciju u dosadašnjem dijelu Lige 8 BiH.

Pivari su odlično otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini imali i dvocifrenu prednsot.Ipak ta razlika se istopila do poluvremena pa se na odmor otišlo sa vođstvom gostiju 42-39.

Kada su Sarajlije povele sa 9 poena razlike, 61-70, mnogi su pomislili da je tu kraja eventualnih nadanja da Borac Nektar moze iznenaditi favorizovanog rivala.

U posljednjoj četvrtini sjajno izdanje Pivara koji koriste svaku grešku Bosne i na kraju poenima Adamovica sekundu prije kraja slave vrijednu pobjedu, 86-84, koja ih ostavlja u igri za plasman u plej of. Pokusao je Ikonic da donese trijumf Bosni, ali njegov sa zvukom sirene sut bio neprecizan tako da su Borcevi kosarkasi mogli da posnu sa velikim i zasluzenim slavljem.

Koliko su već mnogi pomislili da je pitanje pobjednika u ovom susretu riješeno prije početka susreta, odnosno, da će Bosna ostavriti laku pobjedu govori i podatak da je utakmicu u Boriku pratilo svega 300 gledalaca.

Podsjećamo, prošle godine Borac Nektar je ostvario dvije pobjede nad Bosnom. Borac Nektar trenutno ima 2 pobjede i 3 poraza u Ligi 8 BiH.

Borac Nektar - Bosna ASA BHT 86:84 (24:18, 15:24, 22:26, 25:16)

BORAC: Crisp 24,Vučić,Peterkin 12, Adamović 13, Fekete 6, Palalić 5, đurasović 2, Pavlović 4, Milinović 3, đuranović 10, Josipović 7, Ivić

BOSNA: Ivanović 19, Ovčina 13, ©ehović 14, đorđević 8, Ikonić 11, Rakić, Vučurović 5, đurasović 6, Suljagić, Hajrić 8, Pašalić, Avdić