KO©ARKA: Poraz u Aleksandrovcu

Košarkaši Borac Nektara doživjeli su i drugi poraz u Ligi 8 Bosne i Hercegovine. Nakon što su namučili Zrinjski, Banjalučani, su očekivano poraženi u Aleksandrovcu od Igokee Partizan, 86-72. Pogledajte izvještaj i kompletnu listu strijelaca. Aleksandrovčani su bolje otvorili utakmicu i već poslije prve četvrtine imali 20-11. Nakon slabog izdanja u prvom periodu Džakovićevi izabranici su se malo trgnuli, zaigrali bolje i u pojeidnim trenucima igrali ravnopravno sa favorizovanom Igokeom. Druga četvrtina završena je neriješeno 20-20, pa se na odmor otišlo s vođstvom domaćina 40-31.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u trećoj četvrtini koju su Aleksandrovčani dobili sa 24-15 i u posljednjih deset minuta ušli sa visokih 18 poena prednosti, 64-46.

Početkom posljednje četvrtine Igokea je vodila i sa 20 razlike (66-46, 73-53), ali su Pivari uspjevali u dva navrata da spuste razliku na minus 13 (75-62, 77-64). Na kraju konačnih i zasluženih 86-72 za Igoke Partizan.

Najefikasniji kod Borac Nektara bio je đuranović sa 19 poena, Adamović je ubacio 14, a Palalić 10 koševa (sve u drugom poluvremenu). Kod domaćina Vuksanović je postigao 23, Kovačević 13, a Kestl 12 koševa.

Sve u svemu, očekivan ishod utakmice u kojoj ovakav sastav Borac Nektara, sastavljen na brzinu (za samo nekoliko dana), nije mogao da parira objektivno kvalitentijem, ali i znatno bogatijem sastavu. Banjalučanima preostaje da u nastavku Lige 8 pokuša da ostvari što više pobjeda.

©to se tiče pojačanja, iako nije imao preveliki košgeterski učinak, istakao se Fekete sa dobrom odbranom i asistencijama. đuranović – Palalić – Adamović nastavili su u istom stilu igrati kao i Mladosti iz Mkronjić Grada.

Stranci – bez prevelikog učinka. Peterkin je bio indisponiran, kao i Krsip koji je promašio veliki broj otvorenih šuteva.

S obzirom da je plej of, realno ove godine neostvariv, učešće u Ligi 8 trebalo bi iskoristiti da se što više da prostora mladim Banjalučanima. Borislav Džaković to već i čini. Sve više daje prostora Josipoviću, Kostadinoviću, Vučiću, Pavloviću... pa ćemo konačno saznati njihove kvalitete.

U narednom kolu Borac Nektar je domaćin trebinjskom Leotaru.

KK Igokea Partizan - KK Borac Nektar 86:72
(20:11, 20:20, 24:15, 22:26)