KO©ARKA: Poraz i od Slavije

Košarkaši Borac Nektara nastavili su i večeras seriju poraza. Izgubili su u Boriku od Slavije iz Istočnog Sarajeva, 70-71. U izjednačenoj prvoj četvrtini Slavija je bila za nijansu uspješnija i riješila je u svoju korist 18-17. U 13. minuti gosti su imali najveću prednost na utakmici, 27-20, ali je Borac Nektar do kraja poluvremena tu razliku smanjio na -1, 28-29.

Nastavak meča bolje su otvorili domaći. U 27. minuti stižu do +6, 45-39. Slavija se nije predavala, pa je 29 sekundi prije kraja meča stigla do vođstva 69-66.

U penal završnici Jojić je gostima donio vrijednu pobjedu, koja ih i dalje ostavlja u igri za opstanak. Borac je nastavio agoniju iz koje se ne nazire izlazak.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su čamdžić sa 15 i Mladenović sa 13 poena, dok su se kod Banjalučana istakli đurasović sa 24, Krisp sa 18 i Peterkin sa 14 koševa.

U posljednjem kolu Pivari gostuju u Bileći kod Hercegovca koji će protiv Borca tražiti pobjedu vrijednu plasmana u Ligu 8. Banjalučani su već odavno obezbjedili plasman u Ligu 8, ali s obzirom na sva dešavanja i odlazak najboljih igrača gotovo je izvjesno da će banjalučki klub biti topovska hrana protivnicima u Ligi 8.