Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 05:57 pm UTC

RUKOMET: Borac najbolji na Osmomartovskom turniru

792
Završen je 31. međunarodni Osmomartovski rukometni turnir. Prvo mjesto, baš kao i prošle godine, osovjio je banjalučki Borac. Borac je u finalu pobijedio drugoligaša iz Srbije, Temerin, rezultatom 24-22. Do pobjede su Banjalučanke stigle boljom igrom u drugom poluvremenu kada su dostigle vođstvo gošći iz prvog dijela od 15-9.

Izabranice Rade Unčanina prvi put su povele 8 minuta prije kraja, 21-20, a tu prednost su uvećale za konačnih 24-22.

Recimo i da je trener gostujuće ekipe, nezadovoljan sudijskim odlukama, povukao ekipu sa terena, ali je veoma brzo promijenio odluku pa je meč nastavljen.

Najefikasnija kod Borca bila je Dragana Knežević sa 9 golova, dok je Tanja Kekić postigla 7. U gostujućem sastavu istakla se Ostojićeva sa 7 golova.

Treće mjesto zauzeo je Knjaz Miloš poslije uvjerljive pobjede nad Mladosti, dok je peti Ljubuški koji je deklasirao Vrbas.

Najbolja igračica turnira je Miroslava Pavlov iz Temerina. Najbolji strijelac je Dragana Knežević iz Borca sa 30 golova. Najbolji golman je Adrijana Mišković iz Borca. Odličan organizator bio je ®RK Mladost.