Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 04:45 pm UTC

KO©ARKA: Debakl u Trebinju

699
Borislav Džaković debitovao je na klupi Borac Nektara. Kako su Banjalučani prošli iskusni Džaković neće pamtiti po lijepom prvu utakmicu Pivara pod njegovim vođstvom. Borac Nektar je izgubio od SL IAT Leotara 77-60. Bila je to posljednja utakmica 19.kola. Nakon vođstva Borca 9-7, Trebinjci prave seriju 9-0 i prvu četvrtinu dobijaju 23-14.

U drugoj četvrtini obe ekipe napravile su dosta grešaka. Ovaj period završen je neriješeno 14-14, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Leotara 37-28.

Pivari su odlično zapoćeli drugo poluvrijeme. Veoma brzo stigli su na samo minus od 3 poena, 41-38. I tu je bio kraj Banjalučana. Trebinjci se bude, treću četvrtinu osvajaju 21-14 i u posljednjih deset minuta ulaze sa velikih 58-42.

U posljednjoj četvrtini prijetio je pravi potop Borac Nektara. Leotar je napravio seriju 14-0 i poveo sa 68-45. Međutim, trgli su se Borčevci i serijom od 14-1 ipak spriječi pravu katastrofu. Na kraju zasluženih 77-60 za SL IAT Leotar.

Borac Nektar ima 11 pobjeda i 7 poraza. U narednom kolu Pivari dočekuju Zrinjski, u nedjelju od 20 časova.