KO©ARKA: Pivarima Kup RS

Košarkaši Borac Nektara osvojili su prvi trofej u ovoj sezoni. Pivari su deveti pu u svojoj istoriji prigrabili Kup Republike Srpske. Borac Nektar je u finalu u Sportskoj dvorani Borik pobijedio Mladost iz Mrkonjić Grada 98-86, po četvrtinama: 21-28, 37-13, 17-22 i 23-23.

Bila je to zanimljiva utakmica sa dosta rezultatskih promjena i velikih serija obiju ekipa. Meč su bolje otvorili Mrkonjićani koji su serijama trojki Adamovića i Blanuše prvu četrinu dobili 28-21.

U drugom periodu, poslije samo tri minute, Mladost je drugi put na meču imala i osam ponea razlike, 34-26. Međutim, tada se bude domaćini. Borac Nektar je zaigrao bolju odbranu, goste je stao šut... Uslijedila je prvo serija 12-0, potom i 8-0... Za samo 4 minute Pivari su ubacili 23 poena, a Mladost 4 pa je rezultat od 26-34 stigao do 49-38 za domaće. Do kraja prvog dijela ta prednos tje još uvećana pa se na odmor otišlo sa vođstvo Borca 58-41.

I drugo poluvrijeme počelo je u znaku domaćih 6,39 sekundi prije kraja treće četvrtine Banjalučani su imali rekordna 22 poena prednosti, 65-43. I tada su Banjalučani stali. Mladost se probudila. Prednost se konstantno topila. Poslije serije od 12-2, porastao je optimizam kod gostiju pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa vođstvo Borac Nektara 75-63.

Rezultatska neizvjesnost trajala je sve do 4 i po minute do kraja susreta. Pri rezultatu 83-75 za Borac Nektar, pogriješili su gosti, Puljko je pogodio trojku i najavio novu seriju crveno – plavih, koja je iznosila 9-0. Pobjednik je bio i definitivno riješen. Do kraja meča gosit su uspjeli da vođstvo Borac Nektara od 20 poena razlike 98-78, smanje na konačnih 98-86.

Treba istaći da je sudijska trojka: Adamović-Kralj-Jovanić pred kraj treće četvrtine dala isključujuću ličnu grešku kapitenu Borac Nektara, Bojana Milinovića što je izazvalo opšte čuđenje u ekipi Borca, ali i na tribinama. Ovo je bila prva isključujuća greška za Milinovića u njegovoj dosadašnjoj karijeri.

Najefikasniji kod Borac Nektara bio je Garma sa 23 poena, Puljko je ubacio 21 od čega 4 trojke, dok je Ričardson dao 18 koševa. U gostujućem timu najviše poena dao je Blanuša 16, a Adamović je ubacio poen manje.

Borac Nektar: Vučić, Janjušević 16 (2 trojke), Puljko 21 (4 trojke), Peterkin 3, Mladenović 9, Milekić, đurasović 4, Ričardson 18, Pavlović, Milinović, Garma 23 (2 trojke), Josipović 4

Mladost MG: đurić 11, Sladojević, Malešević 3, Adamović 15 ( 3 trojke), Cigale 7, Bilbija 2, Blanuša 16 (3 trojke), đuranović 4, Kežić 4, Golubović 12, Palalić 10, Dojčinović