KO©ARKA: Pivari ponovo sjajni

Košarkaši Borac Nektara nastavili su sa dobrim igrama u Ligi 13 Bosne i Hercegovine. Banjalučani su protiv Gruda ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Rezultat od 109-67 dovoljno govori o stanju na parketu dvorane u Aleksandrovcu. Pred gotovo praznim tribinama (svega stotinjak gledalaca) Pivari su mnogo bolje otvorili utakmicu, prednost je rasla iz minute u minutu i na kraju dostigla ogromnih + 42.

Osim što su doživjeli debakl, igrači Gruda su u drugom poluvremenu ostali i bez Gligore koji se povrijedio. Banjalučani su se tako na najbolji način revanširali Grudama za prošlosezonske poraze.

Kod Borac Nektara bolji od ostalih bili su Ričardson sa 18 poena, 8 asistencija i samo jednim promašajem (5/5 za dva, 2/3 za tri i 2/2 za jedan) za samo 22 minuta koliko je proveo u igri, dok je Joško Garma ubacio 19 poena.

Borac Nektar – Grude 109:67
(26:22, 30:12, 31:15, 22:18)

ALEKSANDROVAC - Dvorana "Nenad Baštinac", Gledalaca: 100, Sudije: ©obot, Križanac, Kajan.

BORAC NEKTAR: Vučić 3, Janjušević 16, Puljko 12, Peterkin 14, Mladenović 4, Milekić 2, đurasović 10, Richardson 18, Pavlović 2, Milinović 19, Garma 19, Josipović. Trener: Miloš Pejić.

GRUDE: Lovrić 8, Vranješ 2, đulabić, ®itko 6, Alujević 7, Gligora, Jelčić 4, Kovačević 6, čular 12, Mikulić 3, ©akota 12, Srzić 7. Trener: Predrag Mikulić.

Ovom pobjedom košarkaši Borac Nektara stigli su do trećeg mjesta na tabeli. Pivari imaju 7 bodova. U narednom kolu, 1. novembra, Borac Nektar gostuje kod Viteza i realno je očekivati novu pobjedu našeg tima.