Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 05:48 am UTC

TENIS: Bozoljcu titula u Banjaluci

654
Srpski tensier, Ilija Bozoljac, pobjednik je sedmog ATP čelendžer turnira Banjaluka 2008. Bozoljac je u finalu, dva puta po 6-4, pobijedio ©panca Daniela Himena Travera. Ilija Bozoljac je do prve titule u Banjaluci stigao nakon jednog časa i 16 minute igre u finalu u kojem je zasluženo pobijedio prvog nosioca, Daniela Himena Travera.

U prvom setu, pri rezultatu 3-3 u gemovima, Bozoljac je iskoristio prvu brejk šansu, a potom bez većih problema osvojio prvi set 6-4.

I drugi set Bozoljac je počeo brejkom, ali mu se istom mjerom Himeno Traver revanširao već u sljedećem gemu. Kai u prvom setu, ključni momenat desio se u sedmom gemu, u kojem je Bozoljac uzeo brejk. Do kraja meča srpski teniser zadržao je svoj servis, dobio set 6-4 i osvojio titulu.

Titula u Banjaluci Bozoljcu je donijela 55 ATP bodova, 4300 evra i novi pomak na svjetskoj rang listi na kojoj bi trebalo da bude 120. igrač svijeta.

Nakon meča Bozoljac je izjavio da je srećan zbog druge titule u samos edam dana, a nije krio ni oduševljenje podrškom banjalučke publike, istakavši da se u našem gradu osjećao kao kod kuće.

Poraženom, Danielu Himenu Traveru, pripalo je 38 ATP bodova i 2500 evra. Himeno Traver od naredne sedmice trebalo bi d abude 78. igrač sviejta što će mu biti najbolji plasman u karijeri.