Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 06:29 am UTC

FUDBAL: Jedva do minimalne pobjede

841
Poslije sudijske krađe u Mostaru, fudbaleri banjalučkog Borca, i u drugom Premijer lige BiH bili su na meti sudija, ali su ipak stigli do prve ovosezonske pobjede protiv Orašja. Borac je na Gradskom stadionu pred više od 2 hiljade gledalaca savladao Orašje rezultatom 1-0. Jedini gol postigao je Ognjen Vranješ u 22. minuti.

Borac nije briljirao, naprotiv, daleko je od toga sastav Milomira Odovića. Tokom većeg dijela susreta mučili su se sa Orašjem. Presporo su igrali. Loše su se transformisali iz odbrane u napad, nije bilo tečnosti u igri. Previše su se crveno-plavi oslanjali na duga ubacivanja.

Pozitivna strana sinoćnjeg meča su prekidi. Ubacivanja iz kornera i drugih prekida bili su konstantna prijetna Orašju. U takvim situacijama Oliver Jandrić i Ognjen Vranješ pogodili su prečku.

I takav, ne baš sjajni Borac, bio je daleko bolji od skromnog Orašja. Ipak na kraju su Banjalučani strahovali. Ostali su sa igračem manje, Orašje je počelo i da napada, ali je ipak ostalo zasluženih minimalnih 1-0.

Ovom prilikom ćemo pohvaliti i navijače, Lešinare. Tokom cijelog meča gromoglasno su podržavali Borčeve fudbalere. Početkom drugog poluvremena napravili su sjajnu koreografiju, sa bakljama i zastavama. Pokazali su da će i ove godine biti uz FK Borac. Mi se nadamo da će Lešinari organizovano dolaziti i na rukometne i košarkaške utakmice u sljedećoj sezoni.

Ne smijemo zaboraviti ni sudije. Sa tribina Gradskog stadiona stekao se utisak da je Borac gost, a ne domaćin, ovog meča. Glavni sudija nije oštetio katastrofalno Borac, ali je primjetan neujednačen sudijski kriterijum. Mnogo se sudija upuštao u rasprave sa igračima, nije svirao dosta prekršaja za Borac, ali kažemo, na sreću nije direktno uticao na rezultat. Poslije opvog meča, ali i sudijske lakrdije u Mostaru, očigledno je da će Banjalučani i ove sezone biti na meti sudija.