Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 08:08 am UTC

FUDBAL: Ništa od duple krune u RS

733
Fudbaleri banjalučkog Borca nisu uspjeli da osvoje duplu krunu u Republici Srpskoj. Banjalučani su u finalu 15. izdanja Kupa Republike Srpske poraženi od Slavije iz Istočnog Sarajeva 3-2.

Banjalučani su dva puta vodili pred nešto više od hiljadu i 500 gledalaca, ali na kraju nisu se domogli trećeg trofeja Kupa RS. Za nijansu je bolja bila Slavija. Borac je poveo u 12. minuti preko Stojana Vranješa, a potom je priliku promašio Zoran Deket. U trenucima kada je Borac dominirao Slavija je izjednačila. Igrala se 20. minuta kada se u odbrani okliznuo Damjanovic, Muminovic je ubacio za Spalevića koji je izjednacio na 1-1. Do kraja prvog dijela ipak je doslo do promjene rezultata. Zoran Deket je sjano prosao u šesnaesterac nakon sto ga je odbrana oborila. Sudija Predrag Stankić je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Rikanović.

U drugom poluvremenu Borac je mogao da rijesi utakmicu ali je Rikanović u 50. minuti promašio 100% priliku. Kazna je uslijedila u 67. minuti kada je izjednacio Kosorić poslije još jedne greške odbrane Borca. Potpuni preokret desio se u samom finišu, kada je u 82. minuti Spalević, najbolji pojedinac susreta, postigao drugi gol na susretu i postavio konačnih 3-2 za Slaivju.

Ovo je Slaviji drugi kup Republike Srpske, a Borcu ostaje da u četvrtak pokuša da se domogne Kupa Grada Banjaluka. Borac se u finalu na Gradskom stadionu od 18 časova sastaje sa Bskom.