UTISAK NEDELJE: Marković osvojio Fjučers u Prijedoru

Protekle nedjelje je banjalučki teniser Siniša Marković, po mnogima neočekivano, osvojio prvo mjesto na medjunardnom teniskom turniru iz kategorije "fjučersa" koji je održan u Prijedoru. Nagradni fond turnira iznosio je 10.000 dolara. Ovaj njegov uspjeh svakako je zaslužio svoje mjesto u rubrici UTISAK NEDELJE. Put do trofeja Marković je počeo u kvalifikacijama kao 1294. teniser na ATP listi sa 3 boda.

U prvom kolu kvalifikacija naš teniser je bio bolji od Marina Franjičevića iz Hrvatske i slavio sa 7-6, 7-5. Nakon toga, ubjedljiva pobjeda protiv Filipa Spasojevića iz Srbije, 6-2 i 6-1.

U prvom kolu glavnog turnira Marković je sa 7-6 i 6-1 pobijedio Austrijanca Maria Tupija, tenisera koji je u vrijeme dok se igrao ovaj meč bio za skoro 300 mjesta bolje plasiran na ATP listi.

Tibor Simić, koji je na turniru nastupio sa specijalnom pozivnicom organizatora, i koji je u prvom kolu iznenadio glavnog favorita turnira Davida Savića, u drugom kolu pružio je dostojan otpor jedino u drugom setu: 6-2 i 7-6.

Marković je u četvrtfinalu sa 6-2 7-5 savladao Daniela ©tera iz Njemačke, koji zauzima 672. mesto na ATP listi.

čini se da je najubjedljivije pobjede naš teniser ostvario onda kada je bilo i najpotrebnije: prvo u polufinalnom meču sa Hrvatom Antom Nakićem 6-3 6-3, a zatim i u finalu protiv Aldina ©etkića 6-2 i 6-3.

Osim što je osvojio titulu, Marković je osvojio i 12 ATP poena, tako da će na najnovijoj ATP listi imati ukupno 15 poena, što znači da će biti plasiran oko 820. mjesta.