KO©ARKA: Senzacionalan trijumf Pivara

Košarkaši Borac Nektara baš su čudna ekipa. kada se najmanje od njih očekuje oni zabilježe pobjedu, odnosno, porazom razočaraju navijače.

Večeras su Banjalučani iznenadili, ne samo navijače Borca, već i kompletnu košarkašku javnost u BiH. Slavili su u Sarajevu protiv Bosna ASA BHT 66-58. Ovo je bila treća ovosezonska pobjeda Borac Nektara nad Studentima koja ih je vratila u borbu za plej of. Nakon ove pobjede četvrta pozicija više nije nedostižna.

Od samog početka igrači Miloša Pejića zaigrali su kako trebaju. Vođstvo od 11 poena razlike u prvoj četvrtini je dalo dodatni elan za dobru u nastavku i novi trijumf nad Bosnom.

Treba podvući veoma nadahnutu igru Pivara ali isto tako i loš dan Bosne. Sve u svemu Nakon što su prvu četvrtinu dobili sa 24-12, drugu su Pivari izgubili sa 16-13 pa se na odmor otišlo sa vođstvom Banjalučana 37-28.

I u trećoj četvrtini viđena je revija promašaja i nepreciznosti, pa je ovaj dio završen rezultatom 12-11 za Bosnu. I u posljednoj četvrtini uglavnom se igralo koš za koš, tako da je ovaj period završen 18-18. Dakle, ove sezone Borac Nektar - Bosna ASA BHT je 3-2 u pobjedama.

BOSNA ASA BHT: Džeferson, ©ehović 3, Tomović 1, Ikonić, Panić, Bavčić 2, Bejli 10, Rahimić 10, Hajrić 9, Pašalić 3, Džekson, Vilijams 20. Trener Jure Zdovc

BORAC NEKTAR: Frenklin 12, Jovanović Z. 22, Stupar, Rothbart, Jovanović V. 5, Gemaljević 5, đurasović 6, Pavlović, Milinović, Velimirović 3, Popović 6, Josipović 7. Trener: Pejić Miloš.

Sve je večeras krenulo Banjalučanima pa i rezultati ostalih susreta ili bolje reći pobjeda ©irokog Prima Pivo u Tuzli nad Sloboda Ditom 90-85.

Sada Banjalučani imaju skor od 3-6, a Tuzlaci od 5-4. Priliku da se još više približe imaće u narednom kolu kada u Boriku dočekuju Sloboda Ditu.

Nadamo se samo da neće biti kobni raniji porazi od Gruda i Zrinjskog.