KO©ARKA: Borac Nektar u finalu Kupa RS

Košarkaši Borac Nektara na najbolji mogući način su se revanširali trebinjskom Leotaru za poraz u Premijer ligi BiH. Pivari su savladali Trebinjce 82-64 i plasirali se u finale Kupa Republike Srpske.

Neizvjesnost u ovom meču je bila prisutna samo u prvoj četvrtini do rezultata 22-22. Poslije toga na sceni je samo jedan tim Borac Nektar. Banjalučani su otišli na + 6, a kasnije su odličnom igrom uvećali stečenu prednost na konačnih i zasluženih 18 poena razlike.

Najefikasniji u Borac Nektaru bio je V. Jovanović sa 25 poena, a novajlija Rodbart postigao je 14 poena. Kod Leotara najefikasniji je bio Cetinčić sa 12 poena.

Utakmica je odigrana u dvorani Obilićevo jer je sportska dvorana Borik bila zauzeta zbog održavanja Izbora deset najboljih sportista RS.

Očigledno je da u nastavku sezone možemo očekivati još bolje igre izabranika Slobodana Nikolića. Košarkaši Borac Nektara polako se privikavaju na rad sa novim trenerom, a evidentan je i pomak u kvaliteti igre u crveno – plavoj ekipi.

Protivnik u finalu Kupa RS za Borac Nektar biće Slavija iz Istočnog Sarajeva koja je u polufinalu eliminisala Igokeu Partizan pobjedom 99-88.